• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4184-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خبر داد:

تخصیص 43 میلیارد تومان از اعتبارات آبیاری‌ نوین به استان زنجان


مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از تخصیص 43 میلیارد تومان از اعتبارات آبیاری‌ نوین به استان زنجان خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فریدون داوودی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام گرفته، اعتبارات آبیاری تحت فشار طی سنوات اخیر افزایش قابل توجهی یافته است. طوری که مجموع اعتبارات این طرح طی سال‌های 92 تا 95 در مقایسه با چهار سال قبل از آن، حدود 240 درصد رشد داشته است .

 

این مسئول ادامه داد: طی امسال تاکنون، 43 میلیارد تومان از اعتبارات آبیاری نوین به استان زنجان تخصیص داده شده است و با این میزان اعتبار حداقل 4000 هکتار از اراضی استان به سیستم‌های نوین آبیاری تجهیز می‌شود .

 

وی از تهیه نرم‌افزار پیگیری سیستم‌های نوین آبیاری در استان خبر داد و افزود: اجرای طرح آبیاری تحت فشار در مناطق مختلف استان زنجان به محض مساعد شدن شرایط آب و هوایی آغاز خواهد شد. این نرم‌افزار نیز در حال حاضر به عنوان نرم‌افزار کشوری پذیرفته شده است و تحت عنوان سامانه اطلاع‌رسانی سیستم‌های نوین آبیاری در کل کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

داوودی تصریح کرد: از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به بخش آب و خاک به ویژه توسعه سامانه های نوین آبیاری و ارتقای راندمان آبیاری شده و طی این مدت عملکرد و اعتبارات این حوزه رشد قابل توجهی داشته است.

 

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان یادآور شد: طی سال‌های 92 تا 95 طرح آبیاری تحت فشار در سطح 12 هزار و 320 هکتار از اراضی استان به اجرا درآمده و عملیات اجرایی 6000 هکتار طرح جدید نیز آغاز شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: