• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4284-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان خبر داد:

افزایش بیمه‌شدگان اجباری در استان زنجان


مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: تا پایان دی ماه حدود 6 هزار نفر به بیمه‌شدگان اجباری استان اضافه شده است.

 

مسعود علیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان،در رابطه با هم‌پوشانی بیمه‌ها، اظهار کرد: با توجه به اطلاعاتی که به دست آمده 83هزار و 992 نفر از افراد مشمول تامین اجتماعی دفترچه بیمه سلامت نیز دارند ولی از آنجایی که این افراد حق بیمه تامین اجتماعی را پرداخت کرده‌اند، نمیتوان آنان را حذف کرد.

 

این مسئول از افزایش تعداد بیمه‌شدگان اجباری در استان خبر داد و افزود: بیمه‌شدگان اجباری افرادی هستند که در کارگاههای مشمول قانون کار فعالیت می‌کنند و بر اساس قانون کارفرما موظف به پرداخت حق بیمه برای آنان است.

 

وی تصریح کرد: افزایش بیمه‌شدگان اجباری تا پایان سال افزایش خواهد یافت و این آمار قطعی است چرا که طبق قانون فرصت ارائه لیست بیمه در کارگاه مشمول قانون کار یک ماه و در کارگاه‌های مشمول کمک‌های دولت دو ماه است که هنوز آمارها به طور کلی تجمیع نشده ولی افزایش در بیمه‌شدگان اجباری قطعی است.

 

علیاری ادامه داد: برای اولین بار در سطح استان تعداد بیمه‌شدگان به 110 هزار  707 نفر رسیده که از ابتدای تا پایان دی ماه حدود 6 هزار نفر به بیمهشدگان اجباری استان اضافه شده است.

 

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان یادآور شد: در استان به طور میانگین 500 نفر بازنشسته میشوند که طبق روال افرادی نیز جایگزین آنان شده و به جمع بیمه‌شدگان اجباری می‌پیوندند و همه آمارهای استان نشان از رشد اشتغال در استان دارد.

 

وی اظهار کرد: تا پایان آذر ماه تعداد بیمه‌شدگان اجباری استان 109 هزار و 846 نفر بود که این میزان تا پایان دی ماه افزایشی قریب به هزار نفری را داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: