• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4384-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

تورم گروه خوراکی و آشامیدنی در بهمن‌ماه به 11.6 درصد رسید


معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: در بهمن‌ماه امسال تورم شهری زنجان در گروه خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها به 11.6 درصد رسیده است.

 

حسین امیدمقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به تورم شهری استان در بهمن ماه امسال، اظهار کرد: براسـاس آخرین گزارش اعلام شـده توسـط مرکز آمار ایران، نرخ تورم شـهري اسـتان در بهمن ماه 1396(درصـد تغییر دوازده ماه منتهی به بهمن ماه امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل) معادل 7.4 درصد بوده که نسبت به ماه گذشته یک‌دهم درصد کاهش داشته است.

 

این مسئول ادامه داد: بررسی روند نرخ تورم شهري طی یک سال اخیر (بهمن 1395 تا بهمن 1396) نشان می‌دهد این نرخ در استان تا فروردین ماه امسال با شیب ملایم در حال افزایش بوده ولی از ماه اردیبهشت به بعد برخلاف روند ماه‌های قبل از آن، نرخ تورم استان کاهش یافته است.

 

وی افزود: برهمین اساس نرخ تورم شهري استان در بهمن ماه گذشته معادل 8.3 درصد بوده است که در بهمن ماه امسال به 7.2 درصد کاهش یافته است همچنین براساس نتایج اعلام شده، نرخ تورم شهري استان درسال گذشته برابر 8.8 درصد محاسبه شده است که در مقایسه با نرخ تورم سال 1394 استان (8.9 درصد) معادل یک‌دهم درصد کاهش داشته است.

 

امیدمقدم خاطرنشان کرد: بررسی نرخ تورم شهري در دو گروه عمده "خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات" و "غیرخوراکی و خدمات" نشان می‌دهد  که نرخ تورم شهري در گروه "خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات" در استان با یک‌دهم درصد کاهش نسبت به دي ماه امسال معادل 11.6 درصد بوده که این نرخ در کشور با یک‌دهم درصد افزایش نسبت به دي ماه امسال معادل 13 درصد بوده است.

 

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، یادآور شد: نرخ تورم شهري درگروه عمده " کالاهاي غیرخوراکی و خدمات“ در استان با دودهم درصد کاهش نسبت به دي ماه امسال معادل 5.3 درصد بوده که این نرخ در کشور با دودهم درصد افزایش نسبت به دي ماه امسال، معادل 6.6 درصد بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: