• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-18914-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

شهردار زنجان:

هر شهروند زنجانی از 14.29 مترمربع سرانه فضای سبز برخوردار است


شهردار زنجان روز درختکاری را بهانه‌ای برای مشارکت اجتماعی مردم در ایجاد و نیز حفظ و نگهداری از فضای سبز دانست و گفت: قطعاً دخالت دادن شهروندان در امور اجتماعی، فرهنگی، محیط زیستی نتیجه بهتری را در دست‌یابی به اهداف موجب می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مسیح‌الله معصومی ظهر امروز در مراسم روز درختکاری که در محل پارک بانوان زنجان برگزار شد، با بیان اینکه بی‌توجهی به نقش شهروندان به‌عنوان استفاده‌کنندگان خدمات شهر، هرگونه برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری در جهت دستیابی به اهداف را با مشکل مواجه خواهد ساخت، افزود: لزوم حفظ ارتباط مردم با محیط زیست ضروری بوده و بی‌توجهی به این مسئله ضمن خسارت به محیط زیست اقتصاد شهر را نیز با چالش مواجه خواهد ساخت.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر هر شهروند زنجانی از 14.29 مترمربع سرانه فضای سبز برخوردار است، افزود: امیدواریم با اقدامات انجام شده سرانه را در این بخش ارتقا دهیم و در کنار این، همکاری مردم نیز بسیار حایز اهمیت است. البته این در شرایطی است که سرانه فضای سبز کشوری 7 تا 12 مترمربع بوده و در مقایسه ، فضای سبز شهر زنجان دو مترمربع از نرم کشوری بیشتر است.

 

شهردار زنجان ادامه داد: تخریب و بی‌توجهی به افزایش سرانه فضای سبز به عنوان ریه‌های تنفسی شهر کیفیت زندگی مردم را با مشکل مواجه خواهد ساخت و بر این اساس لازم است اقدامات مهم و عملی در راستای زیست‌پذیری بیشتر شهر صورت پذبرد.

 

در ادامه، مدیرکل منابع‌طبیعی استان زنجان، توسعه اقتصادی بدون برنامه‌ریزی و به وجود آمدن مشکلات برای منابع‌طبیعی را ناشی از ناآگاهی و عدم توجه دانست و گفت: الگوی توسعه، سند آمایش سرزمین است که برای هر منطقه بر اساس استعداد و ظرفیت آن مشخص می‌شود.

 

خلیل آقاجانلو اظهار کرد: منابع‌طبیعی برای حیات بشر اهمیت ویژه‌ای دارد، در حالی که جلوگیری از تخریب منابع‌طبیعی کمتر در برنامه‌های سیاست‌گذاران گنجانده می‌شود.

 

این مسئول با اشاره به کاهش اعتبارات در بسیاری از حوزه‌ها در بودجه امسال، گفت: این در حالی است که بودجه سازمان جنگل‌ها و مراتع افزایش یافته است و ۲۰۰ میلیون دلار در حوزه آبخیزداری و ۱۵۰ میلیون دلار برای بیابان‌زدایی در سطح کلان کشور پیش‌بینی شده است.

 

وی با اشاره به اینکه امسال ۴۰ درصد اعتبارات تخصیص یافته است، افزود: پیش‌بینی می‌کنیم این رقم تا پایان سال مالی افزایش یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: