• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-1885-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور:

ولایت‌مداری، جوهره مشترک حماسه فاطمی و انقلاب اسلامی است


رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: ولایت‌مداری، جوهره‌ای است که حماسه فاطمی و انقلاب اسلامی داشتند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدجواد نیک‌روش صبح امروز در آیین تودیع و معارفه مسئولان بسیج دانشجویی استان زنجان اظهار کرد: شهر زنجان به غیرت دینی شهرت دارد و زنجانی‌ها در دوران انقلاب و قبل از آن نیز نقش‌آفرینی‌های مهمی در پیروزی مسیر انقلاب داشته‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه ولایت‌مداری، جوهره‌ای است که حماسه فاطمی و انقلاب اسلامی داشته است، افزود: عامل مقابله با کسانی که مسیر پیامبر را برنتافته و تحمل نکردند، کسانی بودند که مقابل ولایت ایستادند و درسی که حماسه آن بانوی بزرگوار داشت بعد از ۱۴ قرن توسط مردی از سلاله آن حضرت به منصه ظهور گذاشته و باعث بیداری ملت ایران و جرقه‌ای برای فتوحات پی‌درپی در سراسر جهان شد و همه حقیقت‌طلبان عالم چشم دوختند، به حرکتی که امام خمینی (ره) در ایران آغاز کرد و البته این مسیر ادامه دارد.

 

نیک‌روش با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) در دوم آذر سال ۶۷ پیامی را صادر کرد که در ماه‌های پایانی عمر پربرکت ایشان و عصاره‌ای از سالیان سال مبارزه و اداره کشور داشتند در این پیام قابل رصد و درس‌گیری است، خاطرنشان کرد: بسیجیان قبل از این پیام هم فعالیت داشتند اما معمار کبیر انقلاب در این پیام هدف را بسیج جهانی عنوان کرد و راه آن را هم با هسته‌های مقاومت در راه رسیدن به حکومت بزرگ اسلامی تبیین کردند.

 

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: بسیج توانسته است با دو ماموریت شامل تربیت نیروی طراز برای انقلاب اسلامی و ایفای نقش برای اهداف انقلاب اسلامی بستر لازم برای ایجاد و شبکه‌سازی برای هسته‌های مقاومت در راستای نیل به هدف نهایی که حکومت اسلامی است را فراهم کند.

 

وی با اشاره به اینکه مفهوم مقاومت که امام راحل فرموده‌اند یک مفهوم پویا و رو به ‌جلو و موضع فعال است، تاکید کرد: مقاومتی که امام (ره) از آن یاد کرده وعده‌های الهی در رسیدن به آن است که خدای متعال در قرآن کریم نیز به آن اشاره کرده است که مومنان اگر در این مسیر مقاومت کنند نتیجه گوارا خواهد داشت که آن حکومت جهانی اسلام و فراهم شدن بستری برای عبودیت و تحقق سعادت بشر خواهد بود.

 

نیک‌روش با اشاره به اینکه در قالب تشکل مقدس بسیج دانشجویی فرصتی برای ایجاد و شبکه‌سازی این هسته‌ها به وجود آوردیم و بخشی را پیش رفتیم و حتما این راه ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: هسته‌های مقاومت با گستره و تنوع موضوعی می‌تواند زمینه حضور حداکثری علاقه‌مندان در عرصه‌های مختلف از جمله عرصه‌های علمی، فرهنگی، هنری ورسانه‌ای می‌تواند در راه تحقق اهداف نقش ایفا کند و به واسطه انتصاب به دانشگاه و محیط علمی، حتما ره‌یافت آن علمی خواهد بود.

 

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه اتفاقی که امروز در جای‌جای کشور با همت بسیجیان دانشجو رقم می‌خورد و یکی از راه‌کارهای بسیج دانشجویی برای پیگیری آرمان‌های انقلاب اسلامی است و امروز در بسیاری از دانشگاه‌های کشور با عقبه علمی و کارشناسی و با رویکرد کمک به مسئولان و متولیان امر روزبه‌روز این حرکت بیشتر می‌شود، تصریح کرد: امروز شاهد خروجی‌های متعدد حاصل تلاش بسیجیان دانشجو در عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی هستیم.

 

نیک‌روش با تاکید بر اینکه حکومت بزرگ اسلامی که امام (ره) بر ما تکلیف کردند، دو رکن اساسی نیاز دارد، گفت: یک رکن نیروی انسانی برای نقش‌آفرینی همراه با ولی است که این همان کادرسازی است و رکن دیگر تولید نظامات در حوزه‌های‌ مختلف از جمله نظامات اجتماعی، حقوقی و سلامت مورد نیاز برای تحقق آن حکومت است که بسیج به سهم خود در این عرصه فعالیت دارد.

 

وی تاکید کرد: اگر هدف‌گذاری دانشجویان ما پیگیری آن هدف باشد و با راهنمایی مکرر مقام معظم رهبری مسیرمان را در این راستا جدی دنبال کنیم مصداق بسیجی واقعی خواهیم بود که امام خمینی (ره) خود را مفتخر به بسیجی بودن می‌داند و کسی که اوصاف بسیجی را در زندگی دنیوی داشته باشد و بسیجی واقعی ولایتمدار در مقام اندیشه و عمل باشد سرنوشت و اجر مقام شهادت برایش رقم خواهد خورد.

 

رئیس بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه بخشی از خصوصیات یک بسیجی واقعی پیشتاز در پایبندی به ارزش‌ها، خدمت‌رسانی و عمل به‌هنگام و به اندازه، پیشتاز در انقلابی‌گری است، خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های دیگری در دانشگاه و در کنار بسیج دانشجویی وجود دارد که از آن جمله می‌توان اساتید انقلابی را نام برد که شبانه‌روز برای تربیت نسل انقلابی در تلاش هستند.

 

همچنین در ادامه این مراسم، مسئول سابق بسیج دانشجویی استان زنجان گفت: استفاده از ظرفیت دانشجویان فارغ‌التحصیل مورد توجه بسیج دانشجویی باشد.

 

امین بیات اظهار کرد: ایجاد محبت و همدلی بین مجموعه بسیج استان یکی از اقداماتی بود که طی سه سال گذشته بر آن اهتمام شد و این امر بسترساز فعالیت‌های خوبی شد و توصیه می‌کنم این وحدت و همدلی را تا آخر پیش ببرید که راهگشا خواهد بود.

 

وی با اشاره به اینکه توانستیم رسانه‌های قوی برای بسیج دانشجویی در سطح استان ایجاد کنیم که فارغ از جهت‌گیری سیاسی حرف مردم و انقلاب را تبیین و تفسیر کنند و نشان دادند ظرفیت بزرگی دارند که اگر به جوانان توجه شود بتوانند در سطح کشور ایفای نقش کنند.

 

بیات با اشاره به این جمله شهید بهشتی که دانشجو موذن جامعه است، خاطرنشان کرد: ما هیچ موقع بی‌تفاوت نبودیم و تمام تلاش خود را کردیم تا نسبت به اتفاقات دانشگاه و شهر و جامعه بی‌تفاوت نباشیم و تلاش کردیم فضای منفی در جامعه که توسط جبهه دشمن در جنگ‌نرم ایجاد شده را با برنامه‌های خوب کنار زده و جذب حداکثری در بسیج داشته باشیم و این تغییر ذهنیت و نشان دادن اینکه بسیجی عنصر مخلص پای‌کار است را به خوبی نشان دهیم.

 

رئیس سابق بسیج دانشجویی استان زنجان با اشاره به اینکه در عرصه جهادی سعی کردیم فعالیت‌های تخصصی داشته باشیم، گفت: تلاش کردیم قرارگاه‌هایی تاسیس کنیم که در اجرای برنامه‌های هماهنگ بسیار اثرگذار بودند که از آن جمله قرارگاه احمدی‌مقدم در زمینه مطالبه‌گری کار خود را به صورت جدی فعالیت کرد و فضای مطالبه‌گری غیرسیاسی و غیرجناحی فعالیت خود را گسترش داد.

 

بیات با بیان اینکه استفاده از دانشجویان فارغ‌التحصیل یکی از اقداماتی که مورد بسیج دانشجویی در سطح استان زنجان بود، تاکید کرد: برای فارغ‌التحصیلان که از دانشگاه می‌رفتند برنامه‌ای نداشتیم ولی با نزدیک به 3000 نفر تماس گرفته شد و بر اساس تخصصی که داشتند پالایش شدند که علاوه بر استفاده از توانمندی‌هایی که این افراد داشتند اثر خوبی نیز برای ایجاد انگیزه فعالیت بیشتر بر اعضای فعلی بسیج خواهد داشت.

 

در پایان این برنامه، مسئول جدید بسیج دانشجویی استان زنجان گفت: روشن‌بینی یکی از مسائلی است که در بسیج دانشجویی باید مورد توجه قرار گیرد.

 

ابوالفضل صابری، اظهار کرد: ارتباط در بسیج دانشجویی ارتباط مسئول با زیردست نیست، بلکه ارتباط دلی و همراهی در فضایی صمیمی است.

 

وی با اشاره به اینکه کادرسازی و تربیت نیرو برای نظام و انقلاب را از اولویت‌های کاری خود می‌دانیم، افزود: بسیج دانشجویی یک پل ارتباطی است و اگر این وظیفه را به خوبی انجام دهیم، زمینه‌های پیشرفت به خوبی فراهم خواهد شد.

 

این مسئول با بیان اینکه بسیج دانشجویی نیازهایی دارد و تبعیت از نقشه راهی که معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری تبیین کرده‌اند باید مورد توجه باشد، تاکید کرد: فکر و روشن‌بینی یکی از مسائلی است که در بسیج دانشجویی باید مورد توجه قرار گیرد و علاوه بر آن اخلاق و معنویت هم باید سرلوحه کارهای ما قرار گیرد و در اقدامات ما دیده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: