• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-3587-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

سرپرست هیئت آلمانی معدن چهرآباد:

بررسی‌ها برای ارتباط مومیایی‌ها با هم ادامه دارد


سرپرست هیئت آلمانی معدن چهرآباد با اشاره به اینکه گروهی که هم‌اکنون در معدن چهرآباد فعال است، کاملا تخصصی کار می‌کند، افزود: بررسی‌ها برای ارتباط مومیایی‌ها با هم کماکان ادامه دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، «توماس اشتونلر» صبح امروز در چهارمین نشست علمی - تخصصی پژوهش‌های باستان‌شناسی و مطالعات میان‌رشته‌ای معدن چهرآباد که در سالن شهید شهریاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان برگزار شد، با تاکید بر اینکه بررسی‌ها برای ارتباط مومیایی‌ها با هم کماکان ادامه دارد، گفت: بی‌تردید پی بردن به ارتباط مومیایی‌ها با یکدیگر، نیازمند بررسی‌های بیشتر است.

 

وی با اعتراف به اینکه کاوش در معدن چهرآباد بسیار سخت، زمان‌بر و پرهزینه است، ادامه داد: این اطمینان وجود دارد که فعالیت گروهی که هم‌اینکه در این معدن مشغول به کار است، کاملا تخصصی است و کاوش‌ها حاکی از آن است که آثاری از دوران سلجوقیان در این معدن به دست آمده و به واسطه حفاری‌های صورت گرفته، نشانه‌هایی از سکونت در این مکان دیده شده است.

 

این مسئول با یادآوری اینکه تجربه نشان داده که کارمشترک با میراث‌فرهنگی زنجان، فعالیت مطلوبی است، اظهار کرد: مرد نمکی شماره 4 را باید به‌عنوان کامل‌ترین مردم نمکی تلقی کرد؛ چرا که می‌توان به واسطه آن، تمدن قدیمی و نشانه‌های این تمدن را بررسی کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: