• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-7191-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زنجان خبر داد:

آغاز اعزام کاروان‌های راهیان‌نور از اواخر اسفندماه


فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زنجان از اعزام کاروان‌های راهیان‌نور به دو صورت متمرکز و غیرمتمرکز خبر داد و گفت: امسال در بخش اعزام عمومی متمرکز بالغ بر ۹۰۰ نفر از شهرستان زنجان عازم مناطق عملباتی جنوب کشور می‌شوند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محسن سهندی در نشست خبری اعزام کاروان‌های راهیان‌نور شهرستان زنجان، اظهار کرد: نگاه ما به اردوهای راهیان‌نور به‌‌عنوان یک عملیات بزرگ فرهنگی در یک مقیاس کلان برگزار می‌شود و بر این اساس برنامه‌های متنوعی چیده شده است که کلیات کار بر عهده سپاه و بسیج محول شده است.

 

وی افزود: در اعزام کاروان‌های راهیان‌نور با دو رویکرد مواجه هستیم. نخست اعزام متمرکز که در این برنامه بالغ بر ۲۰ دستگاه اتوبوس در قالب ۹۰۰ نفر راهی مناطق عملیاتی می‌شوند و در رویکرد دوم نیمه متمرکز است که از سال گذشته آغاز شده است در این رویکرد خانواده‌هایی که با خودرو شخصی عازم مناطق عملیاتی جنوب می‌شوند به استعداد روزانه ۶۵۰ نفر در اردوگاه شهید باکری که برای سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان و مستقر در خرمشهر است، پذیرایی صورت می‌گیرد.

 

سهندی تصریح کرد: امسال زائران اعزامی از استان زنجان در مناطق عملیاتی جنوب کشور از یادمان‌های مهم از جمله اروندکنار یادمان شهدای فتح‌المبین، یادمان علقمه‌، زیارتگاه شلمچه، طلاییه، هویزه و دهلاویه بازدید خواهند کرد.

 

این مسئول در ادامه یادآور شد: استفاده از روایان مطرح کشوری در راستای بازگو کردن خاطرات و نفش رزمندگان زنجانی در طول جنگ تحمیلی از جمله برنامه‌های مهم اردوهای راهیان‌نور است که برنامه‌ریزی شده است.

 

سهندی به برنامه اعزام کاروان راهیان‌نور استان اشاره کرد و گفت: اعزام کاروان‌های راهیان‌نور شهرستان زنجان در سه مرحله و در زمان‌های، ۲۴ اسفند ۱۰ اتوبوس از پایگاه‌های مقاومت بسیج بخش برادران، ۲۸ اسفندماه ۴ اتوبوس از پایگاه‌‌های مقاومت بسیج در بخش برادران و ۸ فروردین ۶ اتوبوس از پایگاه‌های مقاومت بسیج در بخش خواهران در قالب کاروان‌های راهیان‌نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور راهی خواهند شد.

 

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زنجان تصریح کرد: راهیان‌نور یکی از امن‌ترین سفر و اردوها محسوب می‌شود در همین راستا بسیج و سپاه تمام توان خود را در خدمت‌رسانی به معنای کمال ارائه می‌کنند تا مردم در این زمینه دغدغه نداشته باشند.

 

وی افزود: کمیته خادمین شهدا تحت سامانه‌ اینترنتی کوله بار همه ساله فراخوان جهت ثبت نام خادمین شهدا در دو بخش خواهران و برادران ارائه می‌دهد که در طول سال ۴۰۰ خادم عازم مناطق عملیاتی می‌شوند که این خدام در یادمان‌های کشور و یا در اردوگاه‌های استانی جهت خدمت‌رسانی به رائران مستقر می‌شوند؛ در جمع خادمان از همه اقشار حضور دارند.

 

سهندی خاطرنشان کرد: امسال هزینه اعزام رائرن به مناطق عملیاتی جنوب کشور ۶۰ هزار تومان اعلام شده است که با توجه به سایر هزینه‌ها نرم قیمت نفری ۲۲۰ هزار تومان برآورد شده است که ۶۰ هزار تومان به‌عنوان همیاری از مردم اخذ می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: