• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-3787-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مشاور امور روحانیون ستاد عالی کانون‌های مساجد:

اعضای کانون‌های مساجد، افسران جنگ‌نرم هستند


مشاور امور روحانیون ستاد عالی کانون‌های مساجد گفت: اعضای کانون‌های مساجد افسران جنگ‌نرم هستند زیرا دشمنان نظام همواره با طرح‌ریزی نقشه‌های مهم در صدد ضربه زدن به نسل جوان هستند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی‌خراسانی عصر دیروز در مراسم گرامی‌داشت بیست و پنجمین سالروز تاسیس کانون‌های مساجد که در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، اظهار کرد: ربع قرن از تاسیس کانون‌ مساجد در کشور سپری می‌شود و امروز شاهد حضور سه میلیون جوان در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد هستیم.

 

وی افزود: اعضای کانون‌های مساجد، افسران مبارزه با جنگ‌نرم تلقی می‌شوند و نسل جوان سرمایه کشور محسوب می‌شود که از این‌رو دشمنان همواره سعی در متزلزل کردن خانواده‌ها و انحراف جوانان داشتند و هر لحظه به این دشمنی خود با اشکال‌ مختلف می‌افزایند.

 

این مسئول در ادامه افزود: مقام معظم رهبری در ارتباط با موضوع تهاجم فرهنگی بیانات مهمی داشته‌اند که لازم است توجه جدی به این نکات داشت؛ معظم‌له برای چیره شدن بر توطئه‌های دشمنان تاکید به متوسل شدن به قرآن و اهل بیت (ع) و مساجد داشته‌اند که این نشان از اهمیت این سه عنصر دارد.

 

در ادامه این مراسم، نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان، اظهار کرد: وقتی صحبت از سیاست می‌شود عده‌ای سعی دارند از آن فاصله بگیرند برخی نیز بر این باورند که نباید کار سیاسی انجام دهند و این در حالی ‌است که پایه و اساس دین اسلام، سیاسی است اما آنچه که آفت سیاست تلقی می‌شود سیاست‌زدگی است که باید مراقب این آفت بود.

 

آیت‌الله علی خاتمی افزود: دعاوی جناحی و سیاسی همچون سمی مهلک هستند و در این راستا خداوند به پیامبر بزرگ اسلام فرمان می‌دهد در امور عادی نیز با مردم مشورت کند؛ مسلمانان نباید دچار دعاوی سیاسی و سیاست‌زدگی شوند.

 

امام جمعه زنجان تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی توانستیم مردم‌سالاری دینی را در کشور تجربه کنیم ولی برخی حرکات ناپخته و نسجنیده در ایام انتخابات موجب ایجاد شکاف و فاصله بین مردم شد.

 

وی خاطرنشان کرد: ویژگی که مسجد در اسلام به‌عنوان پایگاه مهم دینی، سیاسی و اجتماعی برخوردار است در توجه به این خاصیت است که مسجد محل پاسداری از آرمان‌ها و ایدئولوژی است و هر آنچه که تهدیدی بر این آرمان‌ها باشد باید در مقابل آن ایستاد و به دفع تهدید ‌پرداخت.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان افزود: پایه انقلاب اسلامی، فرهنگی است و در این راستا سازمان‌های فرهنگی بسیاری در کشور فعالیت می‌کنند ولی نکته‌ای که باید بدان توجه داشت عدم موازی کاری در اجرای این برنامه‌ها است.

 

امام جمعه زنجان یادآور شد: فرهنگ حیات جامعه تلقی می‌شود و همچون نفس برای انسان به‌شمار می‌آید؛ در فرهنگ دینی با توجه به ترویج قرآن و  معارف دینی سلامت جامعه را در پی خواهد داشت و در این راستا از مساجد یک ظرفیت مهم و ارزشمند برای جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

 

آیت‌الله خاتمی خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کارکرد مساجد قوت خود را در تربیت نیروهای انقلابی و حضور در جبهه‌های به خوبی ایفا کرد؛ مساجد ستون و خیمه انقلاب اسلامی به‌شمار می‌آیند و در این عرصه لازم است کانون‌های مساجد و پایگاه‌های مقاومت بسیج در کنار ائمه جماعت و هیئت امنا در ارتقای آگاهی‌های دینی و علمی تلاش کنند.

 

در ادامه این مراسم، سرپرست دبیرخانه کانون‌های مساجد استان زنجان نیز اظهار کرد: نخستین مسجد در دین مبین اسلام توسط پیامبر اکرم (ص) در منطقه قبا بنا شد و امروز بالغ بر 4 میلیون باب مسجد در جهان بنا شده است.

 

یوسف عباسی تصریح کرد: در حال حاضر کشور‌هایی چون اندونزی از 80 هزار باب مسجد، پاکستان با 120 هزار باب مسجد و ایران با 70 هزار باب مسجد برخوردار هستند و این رقم‌ در ایران از هر یک‌هزار ایرانی یک مسجد وجود دارد.

 

وی یادآور شد: دشمن زمانی‌که پی برد نمی‌تواند در جنگ سخت در برابر ایران به پیروزی دست یابد با جنگ‌نرم تهاجم خود را ادامه داد، کانون مساجد با هدف مقابله با تهاجم نرم دشمن تاسیس شده و در این راستا اقدامات مهم فرهنگی، هنری و مذهبی انجام می‌دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: