• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-8091-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خدابنده تاکید کرد:

دانش‌آموزان بهترین رسانه برای رساندن پیام اهمیت آب


مدیر آموزش و پرورش شهرستان خدابنده گفت: دانش‌آموزان بهترین رسانه برای رساندن پیام اهمیت آب هستند.

 

علی اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان با اشاره به برگزاری  طرح آببان در برخی مدارس این شهرستان، اظهار کرد: این برنامه در راستای آموزش صیانت و حفاظت از آب زیرزمینی به دانش‌آموزان برگزار شد تا دانش‌آموزان با آموزش در کارگاه‌های عملی با ارزش بالای آب آشنا شوند.

 

این مسئول ادامه داد: از آنجایی که آموزش و پرورش به لحاظ گستردگی قریب به 75 درصد جامعه را درگیر خود کرده و به لحاظ رسالت آموزشی که دارد، آموزش در این بخش به دانش‌آموزان تاثیر بالایی دارد.

 

وی با بیان اینکه امیدواریم فرهنگ‌سازی در رابطه با آب اولویت اول همه دستگاه‌ها شود، افزود: با توجه به اهمیت موضوع محیط زیست و آموزش پایه‌ای و همگانی حفاظت از محیط زیست برای حفظ منابع محدود، مهم و تجدیدناپذیر و برای جلوگیری از هدررفتن و آلودگی آن‌ها، یکی از روش‌های اصولی، آموزش و بالا بردن آگاهی زیست‌محیطی است.

 

اسدی خاطرنشان کرد:  نقش حساس آموزش در حفاظت از محیط زیست و اهمیت آموزش در دوران مدرسه بسیار حایز اهمیت است و لذا افزایش آگاهی زیست‌محیطی در بین دانش‌آموزان، اهمیت بسزایی دارد و نباید فراموش کرد که دانش‌آموزان بهترین رسانه برای رساندن پیام اهمیت آب هستند.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خدابنده با اشاره به مشارک دانش‌اموزان در اجرای طرح‌ها، یادآور شد: کودکان و نوجوانان هم تاثیرپذیر و هم تاثیرگذار هستند. بنابراین آموزش و مشارکت دادن آن‌ها در طرح‌هایی مثل همیار آب یا حامی آب و از این قبیل، نظیر آنچه در طرح همیار پلیس رخ داد، علاوه بر تقویت حس مسئولیت‌پذیری در آن‌ها، می‌تواند موجبات تعمیق باورها و ترویج هنجارهای درست در مدیریت مصرف منابع آب از طریق آن‌ها در سطح خانواده‌ها را فراهم سازد.

 

وی تصریح کرد: با توجه به مقوله کمبود آب به دنبال آن هستیم که این طرح در همه مدارس این شهرستان اجرا شود چرا که بینش و درک درست از ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب می‌تواند زمینه‌های ارائه و تحقق ایده ‌های خلاقانه برای ایجاد و طراحی راه‌های مصرف بهینه آب منجر شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: