• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-2786-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

رئیس بررسی طرح‌های انرژی صنایع نفت در پژوهشگاه صنعت نفت:

باید در حوزه مهندسی کربن به توانمندی برسیم


رئیس بررسی طرح‌های انرژی صنایع نفت در پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به اینکه مشکلات وجود دارد ولی باید نگاه را عوض کرده و از فرصت‌ها بهره برد، اظهار کرد: باید دانشجویان ترغیب شوند تا برای توسعه پایدار در کشور فعالیت کنند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، کاظم کاشفی در همایش منطقه‌ای تغییر اقلیم و گرمایش زمین مدیریت گازهای گلخانه‌ای در سال‌های اخیر با توجه به گرم شدن زمین بسیار حائز اهمیت است، گفت: فرصت‌ها و ظرفیت‌های زیادی در حوزه مهندسی کربن وجود دارد و در دنیا به این موضوع پرداخته شده است و باید از این ف ست بهره لازم را برد.

 

وی تصریح ‌کرد: باید در حوزه مهندسی کربن به توانمندی برسیم و فرآیندهایی را انتخاب کنیم که یکپارچه به موضوع نگریسته شود. فرصت‌های بسیاری در این حوزه وجود دارد که در دنیا به آن توجه شده است.

 

کاشفی با بیان اینکه دی‌اکسید کربن را در دنیا به فرصت تبدیل کرده و محصول با ارزش از ان تولید می‌کنند: گفت: شرکت‌های متعدد در این حوزه در حال فعالیت است و باید در این رابطه در کشور نیز دانشجویان و اساتید همت کرده و به این موضوع ورود پیدا کنند.

 

وی با اشاره به اینکه تبدیلات دی‌اکسید کربن بسیار زیاد بوده و می‌تواند فرصت اشتعال‌زایی بالایی را فراهم کند، گفت: در صنعت نفت می‌توان از دانش دنیا در این حوزه بهره برد. تخصص‌های گسترده در حوزه کربن وجود دارد که باید به آن ورود پیدا کنیم.

 

کاشفی با تاکید بر اینکه باید خلق ایده کنیم، گفت: در بازارهای بین‌المللی کربن جایگاه ایران کجاست؟ ظرفیت‌های بالایی وجود دارد که باید به آن توجه کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: