• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-2886-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

استاد دانشگاه زنجان:

توسعه؛ درک و فهم پتانسیل‌های واقعی است


استاد دانشگاه زنجان با تاکید بر توسعه پایدار گفت: مفهوم توسعه پایدار با رشد پایدار جابه‌جا شده و با این تغییر به سمت جهنم می‌رویم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، عباسعلی زمانی در چهارمین همایش منطقه‌ای تغییر اقلیم و گرمایش زمین که در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان برگزار شد با اشاره به اینکه توسعه؛ درک و فهم پتانسیل‌های واقعی است، گفت: برای آینده زنجان به دنبال احداث سد ایجاد شهرک صنعتی بازیافت زباله و تولید انرژی و امثال‌هم است در حالی که دلیلی ندارد در شهری که آب ندارد، دنبال صنعت فولاد باشیم.

 

وی تصریح ‌کرد: آیا با این رشد در شهر زنجان زمان داده‌ایم که طبیعت بازیابی شود. ما در جهان محدود زندگی می‌کنیم. زمین متناهی نیست که ما هر کاری مایلیم انجام دهیم. اگر این رشد ادامه یابد زمین ما را محو خواهد کرد.

 

این استاد دانشگاه ادامه داد: در شهر زنجان با مرور گذشته مشاهده می‌کنیم که در شهر زنجان ۹ درجه اختلاف دما بین سال ۹۵ با ۶۶ به ‌وجود آمده است. کاهش درختان باعث افزایش دما شده و این برای شهر خطرناک است.

 

زمانی با بیان اینک توسعه پایدار یعنی که خرد تصمیم بگیرد، افزود: اگر خردورزی انجام شد توسعه پایدار داشته‌ایم و غیر از این رشد کرده‌ایم و توسعه‌ای نداشتیم. توسعه پایدار اقتصاد پایدار را به وجود می‌آورد.

 

وی تاکید کرد: ما منابع‌طبیعی و سرمایه را برای زندگی نیاز داریم و باید این دو را در کنار هم داشته باشیم. باید جواب‌گوی نسل آینده باشیم. اگر کاری کنیم که منابع را از دست دهیم باید به نسل آینده جواب دهیم. توسعه پایدار باید باعث ریشه‌کنی فقر شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: