• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-8191-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

پرداخت 62 فقره تسهیلات اشتغالزایی برای مددجویان ماه‌نشانی


سرپرست بهزیستی ماه‌نشان گفت: از ابتدای امسال 62 فقره تسهیلات اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال به مددجویان ماهنشانی پرداخت شده است.


بهنام محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به لزوم پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان تحت پوشش این نهاد حمایتی، اظهار کرد: تسهیلات اشتغال‌زایی در راستای توانمندسازی و عدم وابستگی به سه حوزه توان‌بخشی، امور اجتماعی و پیشگیری به مددجویان پرداخت می شود و حوزه‌های کشاورزی، دامداری، پرورش ماهی، پرورش شترمرغ، مرغ محلی، زنبور عسل، جوشکاری، اتومکانیکی و مشاغل خانگی را شامل می‌شود.


وی با بیان این‌که طی امسال دو شرکت خیاطی زیبادوزان ماهنشان و بسته‌بندی مواد غذایی راه‌اندازی شده و زمینه را برای اشتغال زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست فراهم کرده است، ادامه داد: ۳۰ درصد از وام گیرندگان بیمه هستند و عرصه‌های فعالیتی که با تسهیلات راه‌اندازی شده است مورد نظارت و بازرسی مستمر قرار دارد. همچنین مددجویان متقاضی شغل در کلاس‌های آموزشی شرکت می‌کنند.


محمدی با بیان این‌که ۵۲۸ نفر معلول توانبخشی تحت پوشش این نهاد است، افزود: دو موسسه پیشگامان سلامت ماهنشان با ۱۰۰ پرونده توانبخشی و ۱۰۱ مورد پرونده امور اجتماعی به جامعه هدف خدمات مستمر ارائه می‌دهد. کمپ ترک اعتیاد پویندگان راه سعادت نیز در راستای کمک به بیماران معتاد و ترک اعتیاد در شهرک صنعتی راه‌اندازی شده است و با برگزاری کلاس‌های متنوع برای بیماران معتاد، آن‌ها را دوباره به زندگی بر می‌گردانند.


سرپرست بهزیستی ماهنشان تصریح کرد: مددجویانی با دو فرزند معلول با اعطای ۱۵۰ میلیون ریال وام، ۱۸۰ میلیون ریال وام بلاعوض و هفتاد میلیون ریال سپرده در حساب از یک واحد منزل مسکونی برخوردار می‌شوند و خوشبختانه طی امسال ۵ نفر مددجو در شهر و ۷ نفر مددجو در روستا از این تسهیلات بهره‌مند شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: