• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-22114-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان خبر داد:

برگزاری ۲۲ عنوان برنامه به‌ مناسبت روز شهدا در استان زنجان


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان، از برگزاری ۲۲ عنوان برنامه به مناسبت روز شهدا در ۲۲ اسفندماه امسال در استان خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی کاظمی ظهر امروز در نشست خبری به ‌مناسبت ۲۲ اسفندماه (روز شهدا)، اظهار کرد: در دوران دفاع‌مقدس از استان زنجان 38 شهیده و 67 جانباز تقدیم نظام اسلامی شده است که این امر بیانگر حضور بانوان زنجانی دوشادوش مردان در فعالیت‌هایی از جمله میدان جنگ بوده است.

 

وی افزود: رسانه‌ها به‌عنوان رکن چهارم دموکراسی نقش بسیار مهمی را در هدایت افکار عمومی در جامعه بر عهده دارند، در نتیجه به‌عنوان بازوان توانمند در دستگاه‌های اجرایی به‌شمار می‌آیند.

 

این مسئول افزود: بنیاد شهید در سال 58 به فرمان امام راحل تشکیل شد؛ تاسیس این بنیاد نشان از نگاه متعالی امام خمینی (ره) به جایگاه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع از ارزش‌های اسلامی داشت که با همین هدف نیز در کشور شروع به فعالیت کرد.

 

این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران از جمله نهادهای انقلابی و تاثیرگذار در کشور محسوب می‌شود که با تصویب شورای عالی فرهنگی ۲۲ اسفندماه نیز به‌عنوان «روز شهدا» به این مناسبت اضافه شده و برنامه‌های مهم و تاثیرگذاری در این زمینه انجام شده است.

 

وی در ادامه گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران به دلیل داشتن سیر تحولی و تکاملی از دستگاه‌های برتر محسوب می‌شود.

 

کاظمی تصریح کرد: به ‌مناسبت گرامی‌داشت ۲۲ اسفند روز شهدا ستاد بزرگ‌داشت برگزاری مراسم ۲۲ اسفند در استان تشکیل شده است و برنامه‌های متنوعی به همین مناسبت اجرا خواهد شد.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان یادآور شد: بنیاد شهید همواره تلاش دارد تا فرهنگ ایثار و شهادت را به مردم معرفی کند؛ چراکه فرهنگ ایثار و شهادت یک فرهنگ غنی و ارزشمند است و در حال حاضر نیاز جامعه تلقی می‌شود.

 

کاظمی افزود: مشکلات امروز کشور با مدیریت جهادی حل می‌شود که در این راستا برای پیاده‌سازی این مدیریت لازم است فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نهادینه شود؛ ایثار اجتماعی یکی از عناوین مهم فرهنگ ایثار محسوب می‌شود که در برنامه‌های امسال مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 

این مسئول یادآور شد: شعار امسال ۲۲ اسفند ماه روز شهدا به نام «راه شهیدان ادامه دارد» نامگذاری شده است.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان خاطرنشان کرد: امسال به ‌مناسبت روز برزگداشت شهدا، 22 عنوان برنامه از 22 بهمن تا 22 اسفند برنامه‌ریزی شده است که به حد فاصل این دو رویداد برگزار می‌شود.

 

کاظمی یادآور شد: برگزاری برنامه طرح سپاس به‌مناسبت روز شهدا از جمله برنامه‌های بنباد محسوب می‌شود که طی سال‌جاری 6000 دیدار از خانواده‌های شهدا انجام گرفته که این برنامه همواره با مشارکت دستگاه‌ها صورت گرفته است.

 

وی افزود: برنامه یادواره‌های شهدا یکی از برنامه‌های مهم بنیاد محسوب می‌شود که خوشبختانه در استان در طول هفته شاهد برگزاری سه یادواره به صورت مردمی با عنوان «آبروی محله» هستیم که تاکنون بیش از 500 یادواره در سال‌جاری در استان زنجان برگزار شده است که هیئات مذهبی در برگزاری یادواره‌های شهدا بیشترین سهم را دارند.

 

کاظمی تصریح کرد: برگزاری مراسم هشتم و یازدهم محرم بهترین پشتوانه برای مطرح شدن استان زنجان به عنوان الگو است، به طوری که این استان با توجه به حجم بالایی از برگزاری برنامه‌های یادواره شهدا در کشور الگو محسوب می‌شود.

 

معاون فرهنگی اجتماعی اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان نیز در ادامه این نشست، اظهار کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال 58 به فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد و در سال 83 با تصویب شورای عالی فرهنگی روز شهدا در تقویم انقلاب اسلامی به ثبت رسید.

 

بیات یادآور شد: ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا از سال ۹۲ به‌صورت جدی‌تر در برنامه‌های بنیاد شهید مطرح شد و برنامه‌های متنوعی در راستای این روز برگزار شده است، به‌ طوری ‌که 17 درصد مردم در سال اول برگزاری روز شهدا این روز را می‌شناختند که سال گذشته این رقم به 67 درصد رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: