• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-22214-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

فرمانده انتظامی استان زنجان:

امنیت، زیرساخت توسعه همه بخش‌ها در جامعه است


فرمانده انتظامی استان زنجان، از مقوله امنیت به‌عنوان زیرساختی برای توسعه جامعه در همه بخش‌ها از جمله اقتصاد، فرهنگی، اجتماعی و ... یاد کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سردار علی آزادی ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه شعار امسال پلیس در طرح نوروزی «آرامش بهاری با نظم و امنیت» است، افزود: هیج فعالیتی در کشور بدون برخورداری از زیرساخت مهمی چون امنیت، محقق نخواهد شد، به همین خاطر امنیت، خط قرمز پلیس بوده و به شدت با کسانی که قصد بر هم زدن امنیت مردم را داشته باشند، برخورد خواهد کرد.

 

وی با اشاره به اینکه امسال نیز همانند سال‌های گذشته، پلیس با اقتدار در طرح نوروزی انجام وظیفه خواهد کرد، ادامه داد: خوشبختانه زنجان جزو استان‌هایی است که در بحث تلفات جاده‌ای روند کاهشی در طول یک دهه اخیر داشته است، به همین خاطر در طرح نوروزی تلاش خواهیم کرد با استفاده از همه امکانات در بخش راهور و پلیس‌راه و نیز بخش انتظامی، شرایطی را فراهم کنیم که مردم سفر خوبی در این ایام تجربه کنند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه یکی از اقدامات جدی پلیس در روزهای پایانی سال، بحث چهارشنبه آخر سال است، اظهار کرد: پلیس به هیچ وجه مخالف شادی مردم نیست، بلکه معتقد است این شادی باید به گونه‌ای باشد تا امنیت و آرامش سایرین را تحت‌الشعاع قرار ندهد، به همین خاطر با کسانی که بخواهند خط قرمز (امنیت مردم) پلیس را نادیده گرفته و دست به اقدامات غیرقانونی و مخاطره‌آمیز در روز چهارشنبه آخر سال بزنند برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

 

سردار آزادی در ادامه از افزایش 59 درصدی کشفیات مواد محترقه در استان زنجان خبر داد و گفت: در همین راستا 981 هزار عدد انواع انواع مواد محترقه کشف و در همین رابطه نیز تعداد 40 نفر دستگیر شده‌اند. نیروی انتظامی در راستای ایجاد آرامش برای روز چهارشنبه آخر سال، این طرح را تا پایان روز چهارشنبه 23 اسفندماه ادامه داده و کسانی که در این راستا دستگیر می‌شوند باید تا پایان تعطیلات نوروزی، در بازداشت به‌سر ببرند.

 

فرمانده انتظامی استان زنجان در رابطه با برخورد با تخلفات رانندگی نیز خاطرنشان کرد: برخورد پلیس در رابطه با تخلفات رانندگی مطابق با قانون بوده و رفتاری غیر از این نخواهیم داشت و معتقدیم اگر در خصوص تخلفات رانندگی کوتاهی کرده و راننده خاطی را اعمال قانون نکنیم، بی‌شک این خطا در مسیر تداوم یافته و منجر به خسارات جانی و مالی خواهد شد، لذا اولویت اصلی پلیس در اعمال قانون، پیشگیری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: