• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4984-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر صنایع سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان:

توسعه صنایع تبدیلی، سطح درآمد روستاییان را افزایش می‌دهد


مدیر صنایع سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: راه‌اندازی و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی، سطح درآمد روستاییان را افزایش می‌دهد .

 

بهاره دادلویی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به افزایش 10 هزار تنی ظرفیت جدید فرآوری کشمش در استان زنجان، اظهار کرد: حوزه صنایع تبدیلی کشاورزی با ایجاد و گسترش صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی و روستایی، اهداف مختلفی همچون کمک به بهبود سطح زندگی روستاییان از طریق افزایش درآمد سرانه آن‌ها، حرکت در جهت استفاده بهینه از امکانات و منابع موجود در مناطق روستایی، تولید بخشی از کالای مورد نیاز کشور در مناطق روستایی، کاهش ضایعات محصولات کشاورزی و ایجاد ارزش افزوده بالاتر برای محصولات را دنبال می‌کند .

 

این مسئول ایجاد زمینه مناسب برای افزایش مهارت‌ها و شکوفایی استعدادهای روستاییان را تز دیگر مزیت‌های توسعه صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی برشمرد و ادامه داد: توجه به این مولفه، زمینه را برای کنترل مهاجرت‌های بی‌رویه و کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی، به افزایش صادرات غیر نفتی کشور و ایجاد اشتغال مولد برای جمعیت مازاد بر فعالیت‌های کشاورزی فراهم می‌کند. از این رو باید به جد مد نظر قرار بگیرد .

 

وی افزود: حوزه صنایع تبدیلی کشاورزی به منظور تحقق اهداف و سیاست‌های فوق، مسئولیت صدور جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری، تایید و معرفی برای اعطای تسهیلات بانکی، گردآوری، جمع‌بندی و تحلیل آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی، ارائه مشاوره‌های فنی به متقاضیان، بازدیدهای دوره ای از واحدهای تولیدی تحت پوشش، معرفی واحدهای صنعتی و تولیدی نمونه و کارآفرین و در نهایت تعیین اولویت های سرمایه‌گذاری را بر عهده دارد .

 

دادلویی خاطرنشان کرد: بر اساس طرح آمار آمایش منطقه‌ای کشور در سال 95، حوزه صنایع تبدیلی کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان رتبه نخست در بخش ایجاد اشتغال در صدور پروانه بهره‌برداری و رتبه دوم در بخش تعداد صدور پروانه، میزان جذب ماده خام و میزان سرمایه‌گذاری پروانه بهره‌برداری را از آن خود کرده است .

 

مدیر صنایع سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان همچنین با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان همچنین مقام نخست کشوری در بخش فرآوری محصول زیتون و رتبه چهارم کشوری در فرآوری محصول کشمش را کسب کرده است، یادآور شد: خوشبختانه طی سال‌های 92 تا 95 ظرفیت جدید فرآوری کشمش در استان زنجان با افزایش 10 هزار تنی مواجه بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: