• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-2485-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

رئیس اندیشکده یقین:

منفعت طلبی عده‌ای موجب پسرفت جامعه شده است


رئیس اندیشکده یقین گفت: اگر در جامعه به انحرافاتی که برخاسته از استعمار نوین است اعتراض نشود جامعه با مشکل مواجه خواهد بود و متاسفانه منفعت‌طلبی عده‌ای موجب پسرفت جامعه شده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسن عباسی ظهر امروز در مراسم اختتامیه سومین جشنواره هنری ققنوس بسیج دانشجویی داتشگاه‌های استان زنجان که به میزبانی دانشگاه آزاد سالن علامه دانشگاه آزاد زنجان برگزار شد، اظهار کرد: در دنیای کنونی و در جامعه اسلامی الگوهای غلطی برای زنان مطرح شده و عده‌ای الگوهای دینی از جمله حضرت فاطمه زهرا (س) را الگویی دست نیافتتی قلمداد می‌کنند .

 

وی با بیان اینکه در دنیای کنونی فرادی هستند که با الگوگیری از زندگی ائمه‌ اطهار(ع) زندگی می‌کنند، گفت: با مشاهده زندگی این افراد می‌توان به این نتیجه رسید که چنین الگوهایی دست‌یافتنی هستند، البته به شرطی که به باور قلبی درباره این الگوها رسیده باشیم .

 

عباسی با اشاره به اینکه در اسلام چهارده حیات معصوم (ع) وجود دارد که از حیات نبوی شروع و به حیات مهدوی ختم می‌شود، گفت: پس اگر  بخشی از حیات معصومین (ع)  را پذیرفته و از آن پیروی کنیم سبک زندگی اسلامی در چارچوب دین و اهل بیت (ع) خواهیم داشت، اما در مقابل چنین حیاتی عده‌ای هستند که با وجود داشتن مشکلات شخصی در زندگی و جامعه، پرچم آزادی و حقوق بشر را در حوزه زنان علم کرده‌اند و فریاد حمایت از حقوق زنان را سر می‌دهند و این درحالی‌است که عمده این افراد خود در مشکلات غوطه‌ور هستند .

 

رئیس اندیشکده یقین در ادامه با بیان اینکه در جامعه اسلامی نمونه‌ای از بانوان هستند که  علی‌رغم مشقت‌های فراوان در زندگی همچنان مستحکم و پایدار بوده و نسلی موفق و آینده‌دار تحویل جامعه داده‌اند، تصریح‌کرد: نمونه این زنان مادران هستند که حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) الگوی آنان در ابعاد مختلف زندگی‌شان بوده است و وجود چنین انسان‌هایی موجب شده تا بسیاری از تئوری‌ها و نظریه‌های جامعه‌شناسان بهم بخورد .

 

عباسی در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل مرتبط با ایران اسلامی پرداخت و در بررسی رخدادهای چند ماه اخیر در کشور، گفت: دشمنان نظام همواره با توطئه‌های مختلف سعی در براندازی نظام داشته‌اند و در طول ۴۰ سال گذشته بر حجم این توطئه‌های افزوده‌اند؛ به راه انداختن جنگ ترکیبی در کشور یکی از شگردها دشمنان محسوب می‌شود.

]

وی ادامه داد: حوادث اخیر کشور همچون موضوع ۸ دی در سال‌جاری، حمله دراویش به عوامل نیروی انتظامی و حوادث پیرامون آن، افزایش نرخ ارز از جمله مواردی است که باید در بررسی شرایط کشور به آنها پرداخت هرچند در این جنگ نیز همچون گذشته دشمن شکست خورد؛ چراکه ملت ایران به این بلوغ سیاسی رسیده‌اند که با چند موضوع، امنیت اجتماعی، سیاسی کشور را به سادگی رها نکنند و مسئله کشور داخلی و برخاسته از سوء مدیریت برخی مسئولان است .

 

 

عباسی در ادامه به موضوع استعمار اشاره کرد و گفت: این موضوع در جامعه از سوی متفکری چون مرحوم علی شریعتی مطرح شد؛ از منظر این اندیشمند استعمار به دو نوع، نو و کهنه تقسیم می‌شود. از استعمار کهنه می‌توان به خرافه، باستان‌گرایی و جادو اشاره و در استعمار نو می‌توان از تفکر داعشی و تشیع انگلیسی نام برد .

 

عباسی یادآورشد: تشیع انگلیسی که مدام به تکفیر اهل سنت می‌پردازند از حمایت همه‌جانبه دولت انگلیس‌ برخوردار است و به‌خوبی توانسته چهره اسلام را در دنیا مخدوش کند.

 

وی گفت: اگر در جامعه به انحرافاتی که برخاسته از استعمار نوین است اعتراض نشود جامعه با مشکل مواجه خواهد بود که در این عرصه منفعت طلبی عده‌ای موجب پسرفت جامعه می‌شود. استعمار در عرصه‌هایی چون هنر، ورزش، سینما و علم نیز وجود دارد به‌طوری‌که عوامل استعمار در این عرصه‌ها دست به دست هم می‌دهند، تا عده‌ای قلیل به اهداف خود دست یابند .

 

وی تصریح کرد: امروز اگر ضرورت پرداختن به موضوع استعمار نو و استعمار کهنه از دیدگاه اندیشمندانی چون شهید مطهری و مرحوم شریعتی مطرح می‌‌‌شود این است که موضوع استعمار تغییر نکرده است، در جامعه امروز ما  عده‌ای اغفال شده و سعی در اجرایی کردن نقشه‌های دشمنان نظام را دارند.

 

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از کتاب آخرین نگاه شهید ورود روغنی به روایت سعید اسدی‌فر رو نمایی شد و از برگزیدگان این جشنواره تجلیل به عمل آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: