• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-3586-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

پیش‌بینی معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور؛

افزایش 50 درصدی فروش محصول شرکت‌های دانش‌بنیان


معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با بیان اینکه بالغ بر 3500 شرکت دانش‌بنیان در کشور فعالیت می‌کنند، گفت: فروش محصول این شرکت‌ها در سال گذشته بیش از 40 هزار میلیارد تومان بوده است و پیش‌بینی ما این است که شاهد رشد 40 تا 50 درصدی برای امسال باشیم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سورنا ستاری در حاشیه افتتاح پارک علم و فناوری استان زنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در استان زنجان شاهد انسجام خوبی بین مسئولان هستیم، گفت: این انسجام گواه این است که همه مسئولان با هم همکاری دارند تا بتوانند اقتصاد دانش‌بنیان را توسعه دهند و این بیان‌گر این است که به جوانانی که می‌خواهند به‌واسطه فکر و دانشی که دارند، روی پای خود بایستند، اهمیت داده می‌شود.

 

وی با بیان اینکه زیست‌بوم مناسبی در زمینه اقتصاد دانش‌بنیان در زنجان در حال شکل‌گیری است و نشانه‌های آن حمایت‌های همه‌جانبه در ساختار دولتی در استان است، گفت: فعالیت در استان در این حوزه خوب است.

 

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: بالغ بر 33 میلیون جوان و نزدیک به 5 میلیون دانشجو در سطح کشور وجود دارد، این امر پتانسیل خوبی را ایجاد می‌کند برای اینکه بتوانیم این حوزه را توسعه دهیم.

 

این مسئول با اشاره به اینکه باید بتوانیم بازار خوبی را در حوزه‌های مختلف برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کنیم، خاطرنشان کرد: زنجان به خاطر سابقه تاریخی که در بخش گردشگری، کشاورزی و صنایع‌دستی دارد، پتانسیل‌های خوبی برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در این حوزه‌ها دارد. همچنین این استان نیروی انسانی توانمندی را نیز در دانشگاه‌ها دارد و انتظار می‌رود آینده درخشانی در انتظار استان باشد.

 

وی با اشاره به اینکه خبر افتتاح پارک، خبر مسرت‌بخشی برای زنجانی‌ها خواهد بود، گفت: همین امر زمینه را برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد می‌کند، اما واقعیت امر این است که محیط کسب و کار از هر موضوعی اهمیت بیشتری دارد.

 

این مسئول با اشاره به ظرفیت 400 میلیارد تومانی بانک‌ها در ماه برای وام‌دهی به شرکت‌های دانش‌بنیان، خاطرنشان کرد: این عدد با سرعت در حال افزایش است و از ابتدای سال تاکنون این عدد 3 برابر شده و این جهش، جهش قابل قبولی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: