• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-9191-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره:

حفظ منابع‌طبیعی از نوجوانی به دانش‌آموزان آموزش داده شود


رئیس آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره گفت: حفظ منابع‌طبیعی باید از نوجوانی به دانش‌آموزان آموزش داده شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، لعیا جعفری در مراسم نواخته شدن زنگ طبیعت در مدرسه دخترانه زینبیه خرم‌دره با تاکید بر لزوم حفظ منابع‌طبیعی، اظهار کرد: نواختن زنگ طبیعت در مدارس اقدامی پسندیده است زیرا موجب پیوند منابع‌طبیعی با فرهنگ کسانی که آینده در دست آنها است و نقش کلیدی در احیای منابع‌طبیعی دارند، می‌شود.

 

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت و نقش محوری دانش‌آموزان در حفاظت از عرصه‌های منابع‌طبیعی، افزود: قدم اول در این راه ایجاد بسترهای لازم و استفاده بهینه از نهادینه شدن نقش دانش‌آموزان در بین خانواده‌های خود است.

 

این مسئول تلاش و كوشش در حراست و حفاظت از منابع‌طبیعی را وظیفه تمام افراد جامعه دانست و تصریح كرد: حفظ محیط زیست باعث سلامتی و شادابی انسان شده و حیات او را تضمین می‌كند.

 

جعفری خاطرنشان کرد: آموزش دانش‌آموزان و تقویت فرهنگ حفاظت از محیط زیست، باعث حس مسئولیت‌پذیری و تعهد نسبت به نعمت‌های خداوند می‌شود و انگیزه و مهارت آنها را در بررسی موانع و مشکلات زیست محیطی افزایش می‌دهد.

 

در ادامه این مراسم نیز رئیس اداره منابع‌طبیعی شهرستان خرم‌دره تاکید کرد: گسترش فرهنگ درختکاری در جامع امری راهبردی برای رفع مشکلات زیست محیطی است.

 

غلامرضا محمودی یادآور شد: ترویج و توسعه درختکاری و فضای سبز برای آبادانی و حفظ عرصه‌های طبیعی در بین همه اقشار مختلف مردم لازم و ضروری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: