• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-3786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ابهر:

حضور در اردوی راهیان‌نور زمینه ایجاد جریان هیهات من الذله است


مسئول حوزه بسیج دانشجویی شهید مفتح دانشگاه آزاد اسلامی ابهر گفت: حضور در اردوهای راهیان‌نور باعث ایجاد غرور ملی در بین دانشجویان شده و یک فضای حماسی و سلحشوری بین نسل جوان به وجود می‌آورد که در اصل همان جریان هیهات من ‌الذله است.

 

حبیب مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اردوهای راهیان‌نور یک انقلاب فرهنگی است و باید از این ظرفیت برای مقابله با هجمه نرم دشمنان علیه نسل جوان انقلاب استفاده کرد. حضور در این اردو فرصت مناسبی برای پرورش افکار و اندیشه دانشجویان و آشنا کردن آنها با فرهنگ ایثار و شهادت است.

 

وی افزود: حضور در اردوهای راهیان‌نور باعث ایجاد غرور ملی در بین دانشجویان شده و یک فضای حماسی و سلحشوری بین نسل جوان به وجود می‌آورد که در اصل همان جریان هیهات من ‌الذله است. یعنی نفی شرق و غرب و ایستادن در مقابل استکبار و این برای تفکر سلطه و استکبار و لیبرالیزم بسیار خطرناک است.

 

مسئول حوزه بسیج دانشجویی شهید مفتح دانشگاه آزاد اسلامی ابهر گفت: یکی از حساسیت‌هایی که ما در پیرامون خودمان باید داشته باشیم بحث هویت و ماهیت انقلاب اسلامی است که بخش مهمی از فرهنگ و معارف دفاع‌مقدس را نیز شامل می‌شود که در قالب راهیان نور باید به مردم و خصوصاً مخاطب جوان به‌ویژه در هجمه فرهنگی دشمن بیان شود.

 

وی با اشاره به اینکه سفر راهیان‌نور بزرگترین عملیات فرهنگی کشور با هدف آشنایی با سیره شهدا است، افزود: بصیرت‌افزایی و مقابله با جنگ‌نرم دشمن از دیگر اهداف برگزاری اردوهای راهیان‌نور محسوب می‌شود.

 

مقدم با اشاره به اینکه اردوی راهیان‌نور امسال تحت عنوان موج چهارم، آتش به اختیار برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: امسال اردوی راهیان‌نور از تاریخ 19 و 20 اسفند به مدت 5 روز برگزار خواهد شد که طی آن بالغ بر 60 نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ابهر برای بازدید از یادمان‌های عملیاتی دفاع مقدس اعزام می‌شوند که این تعداد در کل دانشجویان شهرستان ابهر و خرم‌دره بالغ بر 130 نفر است.

 

مسئول حوزه بسیج دانشجویی شهید مفتح دانشگاه آزاد اسلامی ابهر گفت: این کاروان‌ها به مناطق اروندکنار، علقمه، نهر خین، شلمچه، طلاییه، هویزه، دهلاویه، پادگان میشداغ، فکه، کانال کمیل و دوکوهه برای بازدید اعزام می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: