• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-25014-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

سرپرست سازمان آتش‌نشانی زنجان:

چهارشنبه سوری را چهارشنبه سوزی نکنیم


سرپرست سازمان آتش‌نشانی زنجان گفت: شهروندان از آتش زدن بوته و هیزم در کنار خودروها و مواد قابل اشتعال خودداری کنند.

 

حمید موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه از پارك خودرو درگذرگاه‌ها و كوچه‌های کم عرض بپرهیزید، اظهار کرد: هیچ‌گاه برای سرگرمی آتش روشن نكنید و هنگام آتش زدن بوته و هیزم باید توجه داشت زمین محل مسطح و هموار باشد و بهتر است روی زمبن خاكی یا سطح بتونی باشد.

 

وی ادامه داد: در صورتی که لباس گشاد بر تن دارید از نزدیك شدن به آتش یا پریدن از روی آن خودداری کنید و از بازی با وسایل و مواد آتش‌زا خودداری كنید.

 

این مسئول با بیان اینکه برای پیشگیری از پرتاب موشك، فشفشه و سایر مواد آتش‌زا به داخل منازل از باز گذاشتن پنجره‌ها در چهارشنبه سوری خودداری كنید، افزود: از خرید، نگه‌داری و استفاده مواد آتش‌زا توسط فرزندان خود ممانعت کنید.

 

وی ادامه داد: والدین در روزهای آخر سال مراقبت بیشتری در رفت و آمد، بازی و سرگرمی‌های فرزندان خود داشته باشند و لوازم شخصی آن‌ها را كنترل کنند و در صورت مشاهده مواد آتش‌زا و یا مشكوك در لوازم فرزندان این مواد را از منزل خارج و به مسئولان انتظامی تحویل دهند.

 

موسوی تصریح کرد: با توجه به ممنوعیت قانونی تولید و خرید و فروش مواد آتش‌زا و منفجره والدین بایستی با گوشزد كردن خطرهای جانی و مالی ناشی از انفجار این مواد و ارایه توصیه‌های ایمنی لازم فرزندان خود را به پرهیز از دست زدن به این بازی‌های خطرناك ترغیب کنند.

 

وی تاکید کرد: در صورت بروز آتش‌سوزی و هر گونه حادثه دیگر مراتب را سریعا به سامانه 125 اطلاع دهید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: