• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-25814-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

کاشت 500 اصله نهال در منطقه قره‌چریان


کارشناس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع‌طبیعی زنجان گفت: امروز 500 اصله نهال مقاوم به آب و هوای منطقه در قره‌چریان کاشته شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، جعفر خلفی در حاشیه مراسم کاشت نهال در سایت قره‌چلیان، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ایستگاه تحقیقات پخش سیلاب بر آبخوان قره‌چریان در زمینی به مساحت 250 هکتار از اراضی کشاوررزی قرار داشته و آب‌های سیلابی را پخش می‌کند.

 

این مسئول در رابطه با پخش سیلاب، ادامه داد: پخش سیلاب آب‌هایی که از رودخانه عبور می‌کند یا کاستن از سرعتش به دشت منتقل کرده و سپس به آبخوان‌های زیرزمینی منتقل می‌کند.

 

وی افزود: در ایستگاه پخش سیلاب قره‌چریان آب رودخانه ارمغانخانه در مواقعی که سیلابی بوده و یا توسط روستائیان منطقه استفاده نمی‌شود، از مسیر منحرف شده و به سطح دشت سهرین و قره‌چریان منتقل می‌شود.

 

 

خلفی با اشاره به برنامه نهال‌کاری، خاطرنشان کرد: امروز 500 اصله نهال که شامل 200 اصله نهال بادام، 200 اصله نهال سنجد و 100 اصله نهال زالزالک کاشته شد که با توجه به وجود رطوبت در منطقه سعی شده نهال‌هایی مقاوم با کم‌آبی در محیط کاشته شود.

 

کارشناس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع‌طبیعی زنجان یادآور شد: قره‌چریان سال 77 برای اولین‌بار آبگیری شده و هر ساله به طور میانگین 5 میلیون مترمکعب به آن تزریق شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: