• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-10191-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در آموزش و پرورش شهرستان طارم:

مراقبت، بهترین راهکار مقابله با آسیب‌های اجتماعی است


معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرروش شهرستان طارم گفت: خود مراقبتی بهترین راهکار مقابله و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، عبادالله عبادی شامگاه دیروز در همایش چهارشنبه سوری یا چهارشنبه سورزی که در دبیرستان فاطمیه شهر آب‌بر برگزار شد با بیان اینکه با صنعتی شدن جوامع آسیب‌ها اجتماعی زیادی دانش‌آموزان را تهدید می‌کند، اظهار کرد: در مواجه با این آسیب‌ها در بسیاری از مواقع اولیا و مربیان در کنار دانش‌آموزان نیستند، بنابراین باید خود دانش‌آموزان یاد بگیرند از خودشان مراقبت کنند تا از گزند آسیب‌ها به دور باشند .

 

وی با اشاره به مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی در برهه کنونی، یادآور شد: از جمله این آسیب‌ها می‌توان به آسیب‌های ناشی از فضای مجازی، دوستی با افراد ناشناس، دوستان ناباب،دخانیات، اعتیاد،خشونت و .. اشاره کرد .

عبادی تاکید کرد: اگر نوجوانان مهارت‌های زندگی را یاد بگیرند و در مواجهه با هریک از آسیب‌ها بتوانند عکس‌العمل مناسبی داشته باشند، از گرفتار شدن در دام آسیب‌های اجتماعی ایمن خواهند ماند .

 

وی افزود: والدین نقش بسیار مهمی درآموزش مهارت‌های زندگی به فرزندان دارند زیرا فراگیری مهارت‌های زندگی بهداشت روانی خانواده را تأمین می‌کند و با توجه به اینکه پایه‌های رشد روانی و اجتماعی کودکان در سال‌های اولیه پی‌ریزی می‌شود، وجود تفاهم، سازگاری و محبت موجود در محیط خانواده، در تقویت احساس اعتماد به نفس و پرورش نیروی سازنده در کودکان و نوجوانان اهمیت زیادی دارد .

 

این مسئول گفت: با تغییر مناسبات و مقتضیات در جامعه مدرن، ناگزیر هستیم که مهارت‌های خود را در ابعاد مختلف زندگی مدرن بالا ببریم تا از آسیب‌های اجتماعی که افراد جامعه، به ویژه کودکان و نوجوانان را تهدید می کند، در امان باشیم .

 

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان طارم در ادامه به لزوم حفظ آئین‌ها و سنت‌های خوب نیاکان خود اشاره کرد و گفت: اگر چهارشنبه سوری موجب صله رحم، شادمانی، آرامش خود، خانواده و دیگران شود خوب است ولی اگر موجب سلب آرامش و یا مزاحمت برای دیگران شود باید از آن پرهیز کرد .

عبادی تصریح‌کرد: به خاطر مسائل دوره بلوغ برخی از نوجوانان در کنترل و مدیریت هیجانات و عواطف خود دچار مشکل هستند و منطقی عمل نمی‌کنند، بنابراین باید قبل از انجام هر کاری تبعات آتی آن نیز تامل کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: