• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-10291-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

مدیر کل مدیریت بحران استان زنجان تاکید کرد:

ضرورت ارتقای سطح توانمندی‌های تخصصی نیروهای مدیریت بحران


مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان گفت: نیروهای مدیریت بحران برای موفقیت در مواقع بحرانی باید در جهت بالا بردن توانمندی‌های تخصصی خود تلاش کنند .

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، صفی‌الله کرامتی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان خرم‌دره با اشار به روزهای پایانی سال، تصریح کرد: اعضای ستاد باید آمادگي بيش از پيش براي روزهاي تعطيلات عید نوروز و مناسبت‌هاي پاياني سال داشته باشند .

وی اجرای مانور ساعت صفر را راهکاری ارزشمند برای سنجش آمادگی دستگاه‌های عضو مدیریت بحران عنوان کرد و افزود: مانورهای ساعت صفر نمایش و مانوری فرضی از وقوع حوادث غیر مترقبه است.

 

این مسئول با تاکید براینکه با اجرای مانور ساعت صفر میزان آمادگی دستگاه‌ها مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌گیرد، اظهار کرد: بعد از برگزاری این مانور هر یک از دستگا‌ها باید در رفع نواقص و توسعه تجهیزات مورد نیاز اهتمام جدی داشته باشند تا در مواقع بحرانی مشکلی ایجاد نشود .

مديركل مديريت بحران استان زنجان با تاکید بر اینکه حضور دستگاه‌های امدادی و خدماترسان در محل‌های وقوع حوادث از اهمیت زیادی برخوردار است، یادآور شد: لازم است نیروهای مدیریت بحران برای موفقیت در مواقع بحرانی در جهت بالا بردن توانمندی‌های تخصصی خود تلاش کنند .

 

در ادامه اين جلسه نیز فرماندار خرم‌دره با اشاره به كولاك‌های سال‌های گذشته و مسدودی راه‌های ارتباطی، تاکید کرد: حوادث طبیعی همواره غیر مترقبه هستند لذا باید همواره آمادگی لازم برای مقابله با آنها به ویژه در روزهای تعطیل و پایانی سال وجود داشته باشد .

 

حجت محمدی با بیان اینکه مدیران بحران باید همواره و در هر لحظه در دسترس بوده و پاسخگو باشند، گفت: برگزاری مانورها برای سنجش میزان آمادگی دستگاه‌ها و ایجاد فضای فرضی و مشابه وضعیت‌های بحرانی برای مدیریت در شرایط وقوع حوادث غیر طبیعی انجام می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: