• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-26514-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان:

جامعه ایمن، نیازمند دانش‌آموزانی آموزش دیده است


مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: برای دستیابی به جامعه ایمن، باید آموزش‌ها به سطح مدارس کشیده شود.

 

شهرام میرزایی در حاشیه مراسم اختتامیه کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد در خوابگاه‌های دانش‌آموزی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با تاکید بر این‌که آسیب‌های اجتماعی درست مانند بلایای طبیعی بنیان خانواده را هدف می‌گیرد و به شالوده خانواده آسیب می‌زند، اظهار کرد: برای این‌که بتوانیم خانه و محل زندگی خود را در برابر زلزله مقاوم کنیم، توصیه‌های زیادی را عملی می‌کنیم. اما گاهی فراموش می‌کنیم که اعضای خانواده خود را در برابر آسیب‌های اجتماعی از جمله مصرف مواد مخدر ایمن کنیم.

 

این مسئول با تاکید بر این‌که مصرف مواد مخدر، بیشتر از آسیب‌های مالی، آسیب‌های معنوی بر جای می‌گذارد، ادامه داد: ممکن است آسیب ناشی از بلایای طبیعی از جمله زلزله قابل جبران باشد ولی آسیب‌های معنوی نمی‌تواند به راحتی درمان شود و گاهی تا مدت‌ها تبعات منفی از خود بر جای می‌گذارد. از این‌رو می‌طلبد که قبل از مواجهه با موارد آسیب‌رسان، سطح آگاهی خود را بالا ببریم.

 

وی با تاکید بر این‌که چه اعتبار مالی به استان تزریق شود و چه نشود، باید بتوانیم این طرح اجرایی کنیم، افزود: طرح‌های مختلفی در سطح مدارس و در راستای فرهنگ‌سازی برای ارتقای ایمنی بیشتر اجرا می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان طرح‌های دادرس و همیار امداد را نام برد. در خصوص «کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد در خوابگاه‌های دانش‌آموزی» نیز این آمادگی را داریم که با همه توان پیگیر اجرای آن باشیم.

 

میرزایی تصریح کرد: خوشبختانه در اجرای طرح «کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد در خوابگاه‌های دانش‌آموزی» آموزش و پرورش همکاری مطلوبی با جمعیت هلال‌احمر دارد و هر چه بیشتر بتوانیم آموزش‌ها را به سطح مدارس بکشانیم، بدون شک شاهد نتایج بهتری خواهیم بود و می‌توانیم جامعه ایمن را تجربه کنیم.

 

به گزارش ایسنا، طرح کشوری «کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد در خوابگاه‌های دانش‌آموزی» در قالب تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت کشور، ستاد مبارزه با مواد مخدر، آموزش و پرورش و جمعیت هلال‌احمر اجرا می‌شود و آشنایی با اصول و اهداف بشردوستانه جمعیت هلال‌احمر، پیشگیری از شیوع اعتیاد و آموزش مهارت‌های زندگی، محتوای آموزشی این برنامه به شمار می‌رود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: