• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-5684-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان تاکید کرد:

افزایش بهره‌وری با توجه به سند آمایش سرزمینی


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: توجه به سند آمایش سرزمینی در اقدامات سبب افزایش بهره‌وری می‌شود.

 

شهرام طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: توجه به آمایش سرزمین، موجب بهبود کارکرد و افزایش بهره‌وری و اثربخشی در استقرار جمعیت، ساماندهی سکونتگاهها، طراحی شهری و روستایی، طراحی صنعتی و پیشبرد مسائل کشاورزی و همچنین جلوگیری از تخریب محیط زیست می‌شود و با جلوگیری از ادامه تخریباتی که بر اثر بی‌تدبیری رخ داده است، می‌توان از برجای گذاشتن سرزمینی سوخته و ناکارآمد برای آیندگان و فرزندانمان پیشگیری کرد.

 

این مسئول ادامه داد: اولین گام در اقدامات ما باید شناسایی مسائل و پس از آن دسته‌بندی و اولویت‌بندی آن‌ها متناسب با امکانات، ظرفیت‌ها، منابع و نیازها و همچنین چشم‌انداز آمایش باشد.

 

وی افزود: در مطالعات آمایش، ضمن بررسی و تحلیل وضع موجود استان و مشکلات و مسائل آن، روابط میان بخشی و بین حوزه‌ها نیز مورد بررسی قرار گرفته است. برنامه‌ها، متناسب با اهداف و ظرفیت‌ها تهیه شده‌اند که بایستی با توجه به آن‌ها مسیر حرکت و توسعه استان مشخص شود.

طهماسبی خاطرنشان کرد: تاکنون 150 نفر از بهترین کارشناسان استان شامل 80 کارشناس از حوزه‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی، 20 کارشناس از استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و 40 نفر از اعضای هیئت علمی و صاحب‌نظران دانشگاهی در خدمت آمایش سرزمین بوده‌اند.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان یادآور شد: : شرط لازم برای پیمودن مسیر درست، پایبندی همه ما به سند آمایش است چرا که در غیر این صورت نمیتوان چشم‌انداز روشنی برای کشور و استان متصور شد. بنابراین باید قراردادها و پروتکل‌هایی تنظیم شود که اقدامات و تصمیمات ما بر اساس آن‌ها انجام شود و بایستی نماینده عالی دولت در استان بر نحوه اجرای آن‌ها نظارت و آن ها را از طریق معاونین خود کنترل کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: