• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-5784-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر صنایع سازمان جهادکشاورزی استان زنجان خبر داد:

افزایش 629 هزار تنی ظرفیت جذب ماده خام در صنایع تبدیلی استان


مدیر صنایع سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از افزایش 629 هزار تنی ظرفیت جذب ماده خام در صنایع تبدیلی استان خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، بهاره دادلویی در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش 60 هزار تنی ضایعات محصولات کشاورزی استان، اظهارکرد: طی سال‌های 92 تا امسال، 62 فقره پروانه بهره‌برداری از کارخانه‌های صنایع تبدیلی و غذایی استان با ظرفیت 466 هزار و 441 تن صادر شده است. این در حالی است که میزان سرمایه‌گذاری برای این تعداد پروانه صادر شده بالغ بر 1500 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی آن نیز 898 نفر برآورد شده است .

 

این مسئول ادامه داد: با در نظر گرفتن ضریب استاندارد 1.35 برای تبدیل مواد خام به محصول نهایی، ظرفیت جذب ماده خام در صنایع تبدیلی استان زنجان به مقدار بیش از 629 هزار تن افزایش داشته است که به منزله کاهش بیش از 60 هزار تنی ضایعات محصولات کشاورزی استان محسوب می‌شود .

 

وی افزود: همچنین طی سال‌های مذکور، 311 مورد جواز تاسیس در حوزه صنایع تبدیلی و غذایی استان زنجان صادر شده است که ظرفیت 950 هزار و 131 تنی، سرمایه‌گذاری بالغ بر 7020 میلیارد ریالی و اشتغالزایی 3906 نفری برای آن‌ها پیش‌بینی شده است .

 

مدیر صنایع سازمان جهادکشاورزی استان زنجان یادآور شد: حوزه صنایع تبدیلی کشاورزی به منظور تحقق اهداف و سیاست‌های فوق، مسئولیت صدور جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری، تایید و معرفی برای اعطای تسهیلات بانکی، گردآوری، جمع‌بندی و تحلیل آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی، ارائه مشاوره‌های فنی به متقاضیان، بازدیدهای دوره‌ای از واحدهای تولیدی تحت پوشش، معرفی واحدهای صنعتی و تولیدی نمونه و کارآفرین، تعیین اولویت‌های سرمایه‌گذاری را بر عهده دارد.

 

دادلویی خاطرنشان کرد: ایجاد زمینه مناسب برای افزایش مهارت‌ها و شکوفایی استعدادهای روستاییان، کمک به کنترل مهاجرت‌های بی‌رویه و کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی، کمک به افزایش صادرات غیر نفتی کشور و ایجاد اشتغال مولد برای جمعیت مازاد بر فعالیت‌های بخش کشاورزی از اهداف و سیاست‌های حوزه صنایع تبدیلی کشاورزی به شمار می‌رود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: