• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-26814-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

خط 123 در ایام نوروز فعال است


مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: اورژانس اجتماعی و خط 123 در ایام نوروز فعال است.

 

محمد محمدی قیداری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: بهزیستی از طریق راه‌اندازی مرکز اورژانس اجتماعی، خط تلفن 123، خدمات سیار و پایگاه‌های اجتماعی، برای ارائه خدمات اجتماعی به آحاد جامعه طی تعطیلات نوروزی آمادگی کامل دارد.

 

این مسئول ادامه داد: مهم‌ترین ویژگی ارائه خدمات اجتماعی بهزیستی تخصصی بودن، همچنین به موقع و در دسترس بودن این خدمات است تا مردم بتوانند بدون محدودیت زمانی و مکانی از آن بهره‌مند شوند؛ در واقع مرکز اورژانس اجتماعی بهزیستی سعی دارد که با مداخلات روانی و اجتماعی پیش از مداخلات قضایی و انتظامی، در پیشگیری از وقوع جرم و قضازدایی از بسیاری از معظلات اجتماعی پیشگیری کند.

 

وی افزود: افراد در معرض کودك‌آزاری و همسرآزاری، زنان آسیب‌دیده اجتماعی، دختران فراری یا در معرض آسیب، افراد در معرض اقدام به خودکشی، کودکان کار و مبتلایان به اختلال هویت می‌توانند از مشاوره‌های خانوادگی و حل اختلافات خانوادگی توسط بهزیستی برخوردار شوند. این قشر جامعه هدف اورژانس اجتماعی هستند و از خدمات تخصصی بهره‌مند می‌شوند .

 

محمدی با اشاره به خط 123 بهزیستی که به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخ‌گویی و ارجاع به خدمات سیار اورژانس اجتماعی است، تصریح کرد: بسیاری از خشونت‌های خانگی و آسیب‌های اجتماعی با مداخله تیم کارشناسی 123 و خدمات سیار رفع می‌شود . این در حالی است که 5 خودروی خدمات سیار در شهرستان‌های زنجان، ابهر، خرمدره، خدابنده و طارم آماده ارائه خدمات و مداخله در بحران و کمک به افراد آسیب‌دیده اجتماعی هستند .

 

مدیرکل بهزیستی استان زنجان یادآور شد: بهزیستی استان زنجان از طریق خط تلفن اورژانس اجتماعی 123، خدمات سیار، مراکز مداخله در بحران و پایگاه‌های خدمات اجتماعی به صورت 24 ساعته و حتی طی تعطیلات نوروزی آماده ارائه خدمات اجتماعی به خانواده‌ها است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: