• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-2585-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:

شهدا مظهر قدرت ایران اسلامی هستند


نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: فکر شهادت‌طلبی و رویش‌هایی که شهدا، یادمان‌های شهدا و وصیت‌نامه‌ها و خانواده‌هایشان ایجاد کرده‌اند سرمایه‌های ارزشمندی است و ملت ایران به شهدا و فرهنگ عاشورا نیازمند هستند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی ظهر امروز در دیدار خانواده‌های معظم شهدا و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان به ‌مناسبت 22 اسفندماه روز شهدا، اظهار کرد: امروز باید بیش از هر چیز ارزش‌هایی که به برکت انقلاب اسلامی ایجاد شده و رمز ماندگاری انقلاب محسوب می‌شوند را بیان کرد.

 

وی افزود: زمانی ‌که تاریخ پر فراز و نشیب ایران و اسلام را مطالعه می‌کنیم، تاریخ غم‌بار کشور پهناور ایران به عنوان بزرگترین امپراتوری تاریخ دنیا و رم قدرت دوم و تمدن باستانی مصر و بین‌النهرین رخ‌نمایی می‌کند. هجمه‌های زیادی بر تاریخ ایران گذشته و با حمله خارجی‌ها بخشی از پیکر بزرگ ایران جدا شده است.

 

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: آنچه که در تاریخ حیات سیاسی ایران درآور بوده و مایه ننگ تلقی می‌شود برای سلاطین این کشور است که به‌عنوان سلطان و شاه حکومت می‌کردند. قاجاریان 200 سال بر ایران حکومت کردند و به واسطه عملکردشان چیزی جز ننگ بر جای نگذاشتند. در زمان حکومت پهلوی‌ها جنگی در کشور به راه نیفتاد اما برای حفظ و قدرتشان این خاندان نیز بذل و بخشش‌هایی به دشمنان نظام کردند.

 

امام جمعه زنجان در ادامه افزود: دشمنان نظام وقتی پس از پیروزی انقلاب به ماهیت و شعار انقلاب پی بردند به این نتیجه رسیدند که این انقلاب برای دو ابر قدرت شرق و غرب خطرناک خواهد بود پس به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران برآمدند.

 

خاتمی تصریح کرد: شعار انقلاب و اصولی که امام راحل مطرح کرد دشمنان بدان پی بردند در نتیجه منافقین را در کشور فعال کردند اما امام راحل همچون کوه بر سر راهشان ایستاده بودند. آنان در پی شکستن این تفکر برآمدند، در نتیجه نقشه قسمت کردن ایران به سه قسمت را اجرایی کردند و در این راه از تعدد قومیت‌های کشور جهت اختلاف‌افکنی استفاده کردند و با شکست در آن، جنگ هشت سال دفاع‌مقدس را با علم کردن صدام حسین آغاز کردند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان خاطرنشان کرد: پس از شکست دشمن در مقابل ایران در جنگ هشت سال دفاع‌مقدس، دشمن فهمید ایران دیگر کشور زمان پهلوی و قاجار نیست. دیگر نمی‌شود با جنگ نظامی بر ایران مسلط شد پس جنگ‌نرم را به راه انداختند.

 

آیت‌الله خاتمی افزود: زمانی‌ که امام راحل فرموند: مظهر قدرت ایران شهدا هستند این جمله امام را نه دشمنان نظام و نه عده‌ای در داخل ایران نفهمیدند، عاشورا بیش از هزار سال است که موجب زنده نگه‌ داشتن اسلام شده است، پس فرهنگ هشت سال دفاع‌مقدس باید 800 سال ایران را زنده نگه دارد.

 

امام جمعه زنجان در ادامه یادآور شد: فکر شهادت‌طلبی و رویش‌هایی که شهدا، یادمان‌های شهدا و وصیت‌نامه‌ها و خانواده‌هایشان ایجاد کرده‌اند سرمایه‌های ارزشمندی است و ملت ایران به شهدا و فرهنگ عاشورا نیازمند هستند لشکرهای آماده به کار ملت را امام راحل با تاسیس بنیاد شهید ایجاد کردند، هر عضو خانواده شهدا سنگردار انقلاب هستند و عزت و قدرت امروز کشور به برکت خون شهدا است.

 

در ادامه این دیدار مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان اظهار کرد: روز 22 اسفندماه سال 58 سالروز تاسیس بنیاد شهید به فرمان امام راحل است سال 83 به تصویب شورای عالی روز 22 اسفندماه به نام روز شهدا نامیده شد.

 

علی کاظمی افزود: اسفند، ماهی حیاتی و حساس در طول دوران دفاع‌مقدس تلقی می‌شود؛ چرا که بسیاری از عملیات‌ها در این ماه انجام گرفته است و شاهد شهادت 531 ازفرماندهان و شهدا در این ماه از سال هستیم.

 

وی تصریح کرد: امسال شعار 22 اسفندماه روز شهدا با نام «شهدا مظهر قدرت ایران هستند» نامگذاری شده است‌، ایثار اجتماعی یکی از عناوین مهم در خوزه ایثار محسوب می‌شود که در این عرصه بنیاد شهید و امور ایثارگران تلاش در معرفی این نوع ایثار در جامعه دارد.

 

این مسئول تصریح کرد: برای ماندگاری فرهنگ ایثار و شهادت باید این فرهنگ مردمی باشد طبق نیازسنجی و آسیب‌شناسی‌های صورت گرفته این فرهنگ باید در جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به جامعه ارائه شود.

 

کاظمی خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت بود که منجر به پیروزی ملت ایران در دوران دفاع‌مقدس شد، پس ضروری‌ است برای تقویت سرمایه‌های فرهنگی جامعه به این فرهنگ توجه شود.

 

وی یادآور شد: به‌مناسبت 22 اسفندماه روز بزرگداشت شهدا 22 عنوان برنامه به‌صورت همزمان در استان زنجان برگزار می‌شود، دیدار با ۲۲۲ مادر شهدا با عنوان مادران آسمانی در استان اجرا شده است.


گفتنی است، در پایان این دیدار از چند جلد کتاب در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت رونمایی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: