• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-5884-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خبر داد:

رشد حضور بانوان در بخش صنعت، معدن و تجارت استان زنجان


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: حضور بانوان زنجانی در فعالیت‌های بخش صنعت، معدن و تجارت استان افزایش یافته است.


ناصر فغفوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر حضور بانوان در بخش صنعت، معدن و تجارت استان نسبت به گذشته رشد خوبی پیدا کرده است و با فضایی که در جامعه وجود دارد، بانوان در عرصه‌های مختلف  واردشده‌اند و بخش عمده‌ای متخصصین و کارآفرینان را بانوان تشکل می‌دهند .


این مسئول ادامه داد: بانوان نقش موثر و تاثیرگذاری در توسعه بخش صنعت دارند و طی سال‌های اخیر روند مشارکت بانوان در فعالیت‌های حوزه صنعت و معدن رشد یافته است.


وی افزود: در بخش نظام‌ مهندسی معدن استان بانوان متخصص فعالیت می‌کنند که جای بسی خوشحالی دارد.


فغفوری خاطرنشان کرد: نقشه راه تبدیل استان زنجان به قطب برق، الکترونیک و آی‌تی تدوین شده است ولی در حال حاضر  کارگاه‌های فرش‌بافی در بحث بیمه با مشکلاتی مواجه هستند که باید تأمین اجتماعی مساعدت لازم را داشته باشد و باید بر این آمد اعتقاد داشت که توجه به نیمی از جمعیت جامعه باعث رونق اقتصادی جامعه می‌شود.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، نصریح کرد: مرکز اصلی در حوزه صنعت بر روی جذب واحدهای بزرگ صنعتی و احیای واحدهای تعطیل است. همچنین تقویت بخش اکتشاف و تعیین تکلیف معادن غیرفعال جزو اولویت‌های بخش معدن بوده و در حوزه توسعه تجارت نیز به دنبال  افزایش کشورهای صادراتی، تنوع در بازارهای هدف، تنوع محصولات صادراتی و افزایش کمی میزان صادرات استان هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: