• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-5984-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل گمرک استان زنجان:

زنجان، صادرکننده قوی ندارد


مدیرکل گمرک استان زنجان گفت: در حال حاضر استان زنجان صادرکننده قوی در امر تجارت ندارد.

 

حمید احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان،  اظهار کرد: در سال‌های گذشته صادرات چاقو و صنایع زیرمجموعه آن ممانعت قانونی نداشت ولی نیازمند دریافت مجوزها و انجام تشریفات‌هایی از سوی وزارت دفاع برای انجام صادرات بود ولی در حال حاضر با تصویب قانونی توسط هیئت دولت، نیاز به دریافت هرگونه مجوز برای صادرات چاقو برداشته شد.

 

این مسئول ادامه داد: با تصویب این قانون دیگر نیازی به دریافت مجوز از وزارت دفاع برای صادرات چاقو به خصوص قمه و شمشیر نیاز نبوده و این فرصتی مناسب برای استان زنجان است؛ چراکه استان زنجان قطب تولید چاقو، قمه و شمشیر به عنوان صنایع دستی است و می‌تواند از این فرصت پیش‌آمده بهترین استفاده را بکند.

 

وی افزود: با وجود تسهیلات به وجود آمده در رابطه با این مسئله تاکنون فقط یک صادرکننده به گمرک استان برای صادرات چاقوی خود اقدام کرده است و شاید یکی از دلایل عدم وجود صادرات چاقو از گمرک استان با وجود اینکه چاقو یکی از صنایع‌دستی استان زنجان محسوب می‌شود، نبود صادرکننده قوی در استان است.

 

احمدی خاطرنشان کرد: داره‌کل گمرک استان زنجان به دنبال آن است که حداکثر تسهیلات را در اختیار صادرکنندگانی که کالاهای خود را از طریق این گمرک اظهار می‌کند، ارائه کند به طوری که گمرک زنجان در حوزه صادراتی، بسته‌های حمایتی دارد که این بسته ها در اختیار واحدهای تولیدی قرار می‌گیرد. همچنین گمرک خدمات شبانه‌روزی از جمله ارزیابی کالا در محل را به صادرکنندگان از گمرک زنجان، ارائه می‌کند.

 

مدیرکل گمرک استان زنجان با اشاره به اینکه صادرات فرش دستباف از گمرک زنجان دیگر نیاز به مجوز ندارد، تصریح کرد: علاوه‌بر چاقو، صادرات فرش دستباف دیگر نیازی به اخذ مجوز نداشته و تولیدکنندگان برای صادرات چاقو و فرش برنامه‌ریزی و مدیریت لازم را داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: