• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-10391-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان ماه‌نشان:

انجام اقدامات فرهنگی مستمر در پیشگیری از اعتیاد ضروری است


فرماندار شهرستان ماه‌نشان گفت: انجام اقدامات فرهنگی مستمر در پیشگیری از اعتیاد ضروری است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان؛ مجتبی نوری در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ماه‌نشان ضمن تاکید بر لزوم پیشگیری از آسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد در جامعه، گفت: مقابله با معتادین وتوزیع کنندگان مواد مخدر برای مبارزه با مواد مخدر که مهمترین مولفه های آسیب های اجتماعی به شمار می آید، کافی نیست و باید در کنار این امر اقدامات فرهنگی پیشگیرانه نیز به طور مستمر انجام شود.

 

وی بر لزوم مستمر بودن برنامه های فرهنگی برای پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی تاکید و اظهار کرد: آموزش ها باید از سنین پائین شروع شوند تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند.

 

این مسئول ادامه داد: اجرای اقدامات فرهنگی نیز باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا مفید و موثر واقع شوند.

 

فرماندار شهرستان ماه‌نشان با اشاره به وضعیت کمپ ترک اعتیاد موجود در شهرستان گفت: ضروری است تا این مرکز به مکانی مناسب و خارج از محدوده شهرک صنعتی انتقال یابد و خواستار امکان سنجی برای احداث مرکز ترک اعتیاد در بخش انگوران شد.

 

نوری، ایجاد اشتغال برای افراد بهبود یافته را یکی از مهمترین اقدامات در راستای بازگشت این افراد به آغوش جامعه برشمرد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این زمینه در شهرستان ماه نشان اقدامات خوبی انجام گرفته است که یکی از مهمترین این اقدامات تشکیل تعاونی پاک اندیشان ماه نشان است.

 

نماینده عالی دولت در ماه‌نشان، با تاکید بر جدی گرفتن هر چه بیشتر ورزش های همگانی نیز بعنوان یکی از راهکارهای پیشگیری از اعتیاد و سایر آسیب های اجتماعی افزود: با افزایش سرانه ورزشی و ترویج روحیه ورزشکاری در بین مردم می توان کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه را انتظار داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: