• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-27214-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان تاکید کرد:

ضرورت آموزش به پیمانکاران برای تحقق اهداف مناسب‌‌سازی


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان بر ضرورت آموزش به پیمانکاران برای تحقق اهداف مناسب‌‌سازی فضاهای شهری زنجان تاکید کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ مهرداد سلطانی در جلسه مناسب‌سازی فضاهای شهری استان، با بیان اینکه در شهرداری ها، اقدامات زیادی برای مناسب سازی فضاهای شهری آغاز شده است، گفت: با این حال، مشکلات جدی در این حوزه وجود دارد که یکی از ضروری ترین اقدامات، باید آموزش محتوایی به پیمانکاران جهت اجرای مناسب پروژه ها جهت تحقق اهداف مناسب سازی فضاهای شهری زنجان باشد.

 

وی با بیان اینکه هر یک از دستگاه ها، وظایفی در راستای مناسب سازی فضاهای شهری دارند، اظهار کرد: نباید وظایف قانونی دستگاه ها در این راستا فراموش شود و تمامی اقدامات در این راستا، مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 

این مسئول با بیان اینکه ستاد مناسب سازی فضاهای شهری مصوباتی برای برخی دستگاه ها دارد، افزود: بعضاً شاهد هستیم برخی دستگاه ها، همکاری لازم برای تحقق این مصوبات را ندارند که باید دبیرخانه ستاد، رویکردهای متفاوت و عملیاتی را در دستور کار قرار دهد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با اشاره به اینکه چرخه پیگیری و به نتیجه رساندن مصوبات باید با رویکردهای جدید همراه باشد، تاکید کرد: پیگیری از دستگاه های مرکزی و استفاده از ظرفیت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و همچنین رسانه ها به عنوان گزینه های پیش روی دبیرخانه جهت تحقق مصوبات در دستور کار باشد.

 

سلطانی با بیان اینکه شاهد هستیم هزینه های زیادی برای مناسب سازی فضاهای شهری صورت می گیرد، ابراز کرد: این هزینه ها به دلیل عدم آگاهی مجریان با نواقصی همراه است که این امر، موجب هدر رفت منابع و سرمایه‌ها می شود.

 

این مسئول در خصوص رعایت ضوابط مناسب سازی در ساختمان های احداثی سالجاری و آتی، گفت: ساختمان های پزشکانی که مراحل اجرایی آنها آغاز شده است، باید با نظارت جدی دستگاه های متولی، دارای شرایط لازم برای استفاده معلولان باشد.

 

وی بر ضرورت توجه جدی مدیران استانی به شرایط شهرستان های استان تاکید کرد و یادآور شد: شرایط ایجاد فضاهای مطلوب و زمینه تحقق اهداف مناسب سازی فضاهی شهری برای استفاده معلولان در شهرستان ها، فراهم تر از مرکز استان است.

 

سلطانی با بیان اینکه طراحی نقشه های تهیه شده برای ساخت فضاهایی با کاربری عمومی باید در مرجع تعریف شده، مورد بررسی قرار گیرد، افزود: چرخه کاملی برای مناسب سازی فضاهای شهری در شهر وجود ندارد، اما با فازبندی فضاهای مختلف می توان نسبت به مناسب سازی فضاهای شهری در بخش های مختلف شهر اقدام کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: