• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6084-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

انجام عملیات کشاورزی حفاظتی در 69 هزار هکتار از اراضی استان زنجان


رئیس اداره امور فناوری‌های مکانیزه سازمان جهادکشاورزی استان زنجان از انجام عملیات کشاورزی حفاظتی در 69 هزار هکتار از اراضی استان زنجان خبر داد.


مظفر یوسفی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان این‌که زنجان از رتبه سوم کشوری در سرمایه‌گذاری حوزه مکانیزاسیون کشاورزی برخوردار است، اظهار کرد: بخش فناوری‌های مکانیزه کشاورزی با ارائه خط اعتباری ویژه و خدمات حمایتی و فنی مورد نیاز و توسعه ماشین‌های نوین کشاورزی، پشتیبان و زمینه‌ساز افزایش ضریب و درجه مکانیزاسیون، کاهش هزینه‌های تولید، افزایش تولید محصولات زراعی و باغی و متعاقب آن افزایش درآمد کشاورزان به شمار می‌رود.


این مسئول با اشاره به ارتقای شاخص ضریب مکانیزاسیون کشاورزی استان به 73.1 اسب بخار بر هکتار طی پارسال، ادامه داد: طی سال‌های 92 تا پارسال، 3480 دستگاه تراکتور، 89 دستگاه کمباین و 7500 دستگاه انواع ادوات دنباله‌بند کشاورزی با سرمایه‌گذاری 1300 میلیارد ریالی تجهیز و نوسازی شده است. این در حالی است که 80 درصد تسهیلات اعطایی حوزه مکانیزاسیون در استان در زمینه تولید گندم بوده است .


وی با اشاره به این‌که رویکرد سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان طی سال‌های آتی گسترش کشاورزی حفاظتی گندم دیم خواهد بود و هماهنگی‌های لازم در این زمینه انجام گرفته است، افزود: طی سال‌های 92 تا 95 عملیات کشاورزی حفاظتی در سطحی بیش از 69 هزار هکتار از اراضی استان انجام گرفته است . همچنین پارسال سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در شاخص افزایش ضریب مکانیزاسیون و شاخص درجه مکانیزاسیون گندم دیم جایگاه دوم کشوری را کسب کرده است.

 

یوسفی‌پور با تاکید بر این‌که سازمان جهاد کشاورزی استان همچنین موفق به کسب رتبه اول کشوری در طرح تجهیز و تامین ماشین‌های نوین شرکت‌های شبکه مکانیزاسیون کشاورزی و طرح پلاک‌گذاری ماشین‌های کشاورزی شده است، خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری‌های انجام گرفته در حوزه توسعه مکانیزاسیون کشاورزی استان زنجان باعث اصلاح ترکیب توانی تراکتورهای استان، افزایش تعداد کمباین با عمر مفید استاندارد و جایگزینی کمباین‌های فرسوده، حمایت از فناوری‌های نوین کشاورزی مانند بذرکارهای پوتینگر و دستگاه‌های ضد سرما و ضد تگرگ و حمایت از اشتغال با معرفی خرید ماشین‌های کشاورزی ساخت داخل در راستای تحقق برنامه اقتصاد مقاومتی شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: