• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-28014-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان خبر داد:

ارجاع 55 پرونده تخلف به مراجع قضایی طی امسال


مدیرکل دامپزشکی استان زنجان از ارجاع 55 پرونده تخلف تولید و  عرضه مواد خام دامی زنجان به مراجع قضایی طی امسال خبر داد.


محمدباقر حاج‌کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: طی 11 ماه امسال، 11 هزار و 517 مورد از مراکز عرضه، تولید و توزیع فرآورده‌های خام دامی، تحت نظارت و بازرسی ناظران بهداشتی قرار گرفته است و پرونده‌های تخلف، رعایت نکردن موازین و ضوابط بهداشتی، تخلف در عرضه مواد پروتئینی، همچنین کشتار و عرضه غیرمجاز فرآورده‌های خام دامی را شامل می‌شود.


این مسئول ادامه داد: در این نظارت و بازرسی‌ها، 442 مورد موارد غیر بهداشتی مشاهده شد و صاحبان صنایع درباره رفع مسائل غیر بهداشتی تذکر گرفتند.  همچنین 51 هزار و 77 کیلوگرم از فرآورده‌های خام دامی و پروتئینی معدوم‌سازی شد.


وی با تاکید بر این‌که همه این فرآورده‌ها غیر قابل مصرف و غیر بهداشتی بود، افزود:  طی 11 ماهه امسال و بر اساس بازرسی و نظارت‌های انجام گرفته از مراکز تولید، توزیع، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی، 63 هزار و 843 کیلوگرم از این فرآورده‌ها نیز ضبط شد.


حاج‌کاظمی همچنین با اشاره به این‌که طی امسال تا کنون، 6353 مورد نظارت از خودروهای حمل فرآورده‌های خام دامی صورت گرفته است، تصریح کرد: علاوه بر این طی مدت‌زمان مذکور، 865 مورد از فرآورده‌های خام دامی نمونه برداری انجام شد.


مدیرکل دامپزشکی استان زنجان یادآور شد: مصرف‌کنندگان، فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و هنگام خرید گوشت از مراکز معتبر عرضه و توزیع فرآورده‌های خام دامی، حتما مهر دامپزشکی و برچسب شامل تاریخ انقضاء، تاریخ تولید، محل تولید و شرایط نگهداری را مد نظر قرار دهند.


حاج‌کاظمی با بیان این‌که شهروندان هنگام خرید مرغ از مراکز عرضه مجاز نیز باید بسته‌بندی مرغ و تاریخ تولید و انقضا را مد نظر قرار دهند.، تاکید کرد: همشهریان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره تلفن 1512 با ادارات دامپزشکی استان زنجان تماس برقرار کرده و مراتب را جهت بررسی اطلاع‌رسانی کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: