• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-28114-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان اعلام کرد:

گرایش 7 درصدی دانش‌آموزان شاخه فنی‌ و حرفه‌ای به رشته کشاورزی


معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: میزان تحصیل دانش‌آموزان شاخه فنی و حرفه‌ای در بخش کشاورزی هفت درصد است.

 

محمود شهبازی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به نشستی که با مدیرکل جهادکشاورزی استان در رابطه با رشته کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: در بحث هدایت تحصیلی دانش‌آموزان باید وضعیت بازار کار و نیاز جامعه مدنظر خانواده‌ها قرار گیرد و دولتمردان هم به طور جد در این قضیه ورود پیدا کنند.

 

این مسئول ادامه داد: برای تامین نیروی انسانی متخصص در بخش کشاورزی باید از آموزش و پرورش شروع کرد، زیرا آموزش و پرورش آینه آینده هر کشور است.

 

وی توجه به بحث آموزش‌های کاربردی در مراکز علمی را ضروری دانست و افزود: در دانشگاه‌های ما مقاله‌محوری جای آموزش‌های عملی و کاربردی را گرفته است و در بخش کشاورزی هم با دانش کاربردی ضعیفی مواجه هستیم.

 

شهبازی با برشمردن آسیب‌های موجود در بحث هدایت تحصیلی دانش‌آموزان، خاطرنشان کرد: طی سال‌های اخیر با گرایش پرتعداد دانش‌آموزان به سمت یک رشته مواجهیم که این امر آینده خوبی را رقم نخواهد زد زیرا که وجود فارغ‌التحصیلان بیکار در برخی رشته‌های خاص، نشان از همین گرایش‌های غیرمنطقی به برخی رشته‌ها طی سال‌های گذشته دارد.

 

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، با اشاره به نقش هدایت تحصیلی، یادآور شد: آموزش و پرورش در بحث هدایت تحصیلی باید آگاهی دهد تا دانش‌آموزان آزادانه انتخاب کنند و هر کسی طبق استعداد و علاقه‌ای که دارد ادامه تحصیل دهد.

 

وی، میزان تحصیل دانش‌آموزان شاخه فنی و حرفه‌ای در بخش کشاورزی را هفت درصد اعلام کرد و گفت: اگر توزیع دانش‌آموزان در رشته‌های تحصیلی متناسب نباشد و با تراکم در یک رشته و عدم اقبال در رشته‌های دیگر مواجه شویم، در آینده‌ای نه چندان دور شاهد افول و انقراض برخی رشته‌ها در بازار کار جامعه خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: