• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-28214-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

منزلت مردم با فرهنگ و با اصالت زنجان حفظ شود


استاندار زنجان با اشاره به اینکه اقتصاد شهرداری‌های ما و در راس آن شهرداری زنجان بیمار است و باید ترمیم و اصلاح شود، گفت: این شهر بیش از 400 هزار نفر جمعیت دارد و باید شأن و منزلت مردم با فرهنگ و با اصالت زنجان حفظ شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری در مراسم افتتاح تقاطع سیدالشهدا اظهار کرد: زمانی که رأی اعتماد گرفتیم، چند پروژه مهم برای‌مان مطرح کردند که یکی از آن‌ها پل سیدالشهدا بود و خوشبختانه امروز شاهد افتتاح این پل هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه در شهرسازی باید روح مهندسی و معماری اصیل ایرانی ـ اسلامی نهادینه شود، گفت: ساخت شهر بدون مهندسی نمی‌تواند برای صدها نسل آینده قابل استفاده باشد.

 

استاندار زنجان با اشاره به اینکه برای شهری که در ساخت، توسعه و گسترش آن اندیشه مهندسی نباشد، آن شهر خواه یا ناخواه به بن‌بست خواهد رسید، گفت: طرح تفصیلی باید پایه و اساس توسعه شهری بوده و با روح مهندسی ساخته شود.

 

وی با اشاره به اینکه بارها به مسئولان تاکید کرده‌ایم که به هیچ وجه راضی نیستیم که شهرها فارغ از طرح تفصیلی ساخته شود، افزود: شاید امروز با این کار مشکل ما حل شود، اما باید پاسخ‌گوی زندگی آیندگان نیز باشیم، چون وقتی شهرها را به زیبایی تحویل گرفتیم باید به زیبایی نیز تحویل دهیم.

 

درویش‌امیری با اشاره به اینکه درآمد شهرداری، عوارض و نوسازی مردم باید برای ساخت شهر هزینه شود، ادامه داد: نخستین درخواست مردم از مجموعه شهری، عمران‌شهری است.

 

وی با اشاره به اینکه ما در سال‌جاری 99 مرکز صنعتی را فعال کردیم، تصریح کرد: در این مدت واحدهای جدیدی به بهره‌بردای رسید، اما حتی اگر با این حال یک پروژه شهری نیز افتتاح شود، برابر همه این‌ها خواهد بود، چون در روح و روان مردم تاثیرگذار است.

 

درویش‌امیری با اشاره به اینکه معاونت عمرانی استانداری زنجان، شورای اسلامی شهر و شهردار زنجان برای اجرای پروژه‌های عمرانی بیشتر نباید خست به خرج دهند، گفت: درخواست داریم یک مقدار با سینه ‌ گشاده‌تر مردم را در اجرای طرح‌های عمرانی مشارکت دهند و اجازه دهند مردم از طرح‌های عمرانی استفاده کنند.

 

وی با اشاره به اینکه مردم از مسئولان، شهر آراسته را درخواست دارند، اظهار کرد: مردم از ما توسعه شهری را تقاضا دارند و این کارها باید در راس امور باشد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه مردم از مسئولان سرعت عمل در اجرای پروژه را می‌خواهند، بیان کرد: باید اعتراف کنیم بارها و بارها ذائقه مردم زنجان را به دلیل طولانی شدن پروژه‌ها تلخ کرده و روحیه آن‌ها را آزرده‌ایم.

 

وی همچنین در واکنش به سخنان شهردار زنجان درباره تعهدات استانداری و راه و شهرسازی در اجرای پروژه پل سیدالشهدا، گفت: این تعهدات زمانی بود که قرار بود این پل با 12 میلیارد تومان به پایان برسد، در صورتی که امروز این مبلغ نزدیک به 50 میلیارد تومان رسیده است. هر چند راه و شهرسازی و استانداری متعلق به مردم است، اما وقتی پروژه 10 ساله تمام می‌شود، قرار نیست ما باز هم 33 درصد سهم خودمان را بدهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: