• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-28414-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

وجود 31 تنوع معدنی در استان زنجان


رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: در استان زنجان 31 تنوع ذخایر معدنی وجود دارد.

 

مهدی حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: معدنکاری از دیرباز یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های بشر بوده است و این صنعت جزو صنایع مادر به‌شمار می‌رود که با تامین مواد‌اولیه سایر صنایع نقشی حیاتی در حوزه اقتصاد دارند و بخش معدن کشور با داشتن ویژگی‌های منحصر به‌فرد گواه مزیت‌های بی‌شمار برای سرمایه‌گذاری در این حوزه است.

 

این مسئول ادامه داد: زنجان جزو استان‌های معدن‌خیز کشور از لحاظ تنوع و میزان ذخایر معدنی است و در رتبه دوازدهم کشور قرار دارد؛ همچنین در کشور 68 نوع تنوع ذخایر معدنی وجود دارد که 31 نوع آن در معادن استان زنجان است.

 

وی افزود: نیمی از معادن استان از جمله معادن گچ، سیمان، گرانیت و ... وابسته به صنعت ساختمان هستند و با توجه به رکودی که در حال حاضر در صنعت ساختمان کشور و استان وجود دارد، فعال و افزایش میزان تولید این معادن به فعال شدن این صنعت بستگی دارد.

 

حمیدی خاطرنشان کرد: معادن استان زنجان در مناطق دور افتاده واقع شده و نزدیک شهر نیست و علاوه‌بر مشکل دور بودن این معادن مشکل دیگر این است که اکثر معادن استان کوچک مقیاس بوده و فقط معدن بزرگ سرب و روی انگوران در استان است که مقیاس بالایی دارد.

 

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان یادآور شد: باید توجه داشت که  معادن نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصادی استان دارند و باید در راستای حل مشکلات صاحبان معادن و معدنکاران اقدامات اساسی انجام داد و قوانین جدیدی با توجه به شرایط جدید و وضعیت معادن در راستای بهبود وضعیت معدن‌ها تصویب و اجرایی کرد و یکی از بزرگ‌ترین مشکل بهره‌برداران در حوزه فعالیت خود، وجود معارضان محلی و روستایی است که با فرهنگ‌سازی حل می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: