• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-10591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

جشن تکلیف؛ آغازی شیرین برای عبادت و بندگی


رئیس آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره گفت: جشن تکلیف، آغازی شیرین برای عبادت و بندگی است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، لعیا جعفری در مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دبستان پیروزی با تبریک ورود دانش‌آموزان به سن عبادت و بندگی، اظهار کرد: با برگزاري جشن تكليف دانش‌آموزان مكلف به انجام واجبات و خواندن نماز و دستورات الهي و ملزم به رعايت تمام مسائل شرعي مشخص شده در قرآن مي‌شوند.


وی با اشاره به جایگاه والای مسائل دینی در جامعه ما، تصریح کرد: برگزاری جشن تکلیف برای دانش آموزان از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.


این مسئول با تاکید بر ضروت آموزش مسائل دینی به فرزندان از سنین کودکی، عنوان کرد: تقویت باورهای دینی و اعتقادی در بین نوجوانان و جوانان به ویژه از سنین پائین‌تر یکی از عوامل مهم در خنثی سازی توطئه‌های متاثر از تهاجم فرهنگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.


جعفری، هدف از برگزاری جشن تکلیف را ترویج فرهنگ دینی، قرآنی و توسعه فرهنگ حجاب و عفاف عنوان کرد و افزود: مدرسه و والدین  نقش اساسی در تربیت اسلامی و دینی دانش‌آموزان دارند.


مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره با بیان این مطلب که کلاس‌های درس مدارس نباید صرفا کلاس‌های درسی باشد، بیان کرد: مدرسه جایگاه تربیت فرزندان نیز باشند و آموزش مسائل دینی و فعالیت‌های فرهنگی متناسب با تربیت اسلامی به دانش آموزان ارائه شود.


وی افزود: ایشان همچنین تاکید کردند انسان در مراحل مختلف زندگی حوادث فراوانی را تجربه می‌کند که لازمه مواجهه شجاعانه با این حوادث و دستیابی به افتخار دنیوی و عزت الهی، استحکام بنیه معنوی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: