• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9612-4888-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان تاکید کرد:

ضرورت تداوم و گسترش جشنواره‌های بومی و محلی


مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان بر لزوم تداوم و گسترش جشنواره‌های بومی و محلی تاکید کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی خلیلی در مجمع سالیانه هیئت ورزش‌های روستایی و عشایری استان زنجان که در سالن کنفرانس اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان برگزار شد، با تاکید بر تداوم و گسترش جشنواره‌های بومی و محلی، افزود: تداوم برگزاری جشنواره‌های بومی و محلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چرا که این روند باعث توسعه این بازی‌ها خواهد شد.

 

وی با یادآوری اینکه یکی از رویکردهای این اداره‌کل در قبال ورزش‌های روستایی و عشایری، اهتمام به توانمندی و ظرفیت‌های موجود در شهرستان‌ها است، ادامه داد: با توجه به اینکه جامعه هدف هیئت ورزش‌های روستایی و عشایری، خارج از حوزه شهری است، به همین خاطر این هیئت باید تمرکز خود را بر روی استعدادهایی که در شهرستان‌هلا وجود دارد، معطوف کند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه هیئت ورزش‌های روستایی و عشایری استان زنجان نیاز به انجام یک کار ویژه دارد، خاطرنشان کرد: یکی از این کارها می‌تواند برگزاری جام نوروز در استان با محوریت این هیئت باشد، لذا معتقدیم باید برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای عملیاتی کردن این جشنواره صورت گیرد.

 

معاون ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان نیز در ادامه این مجمع با یادآوری اینکه امروز روستاها بیش از شهرها در معرض خطرات ناهنجاری‌هایی مانند اعتیاد و موادمخدر قرار دارد، افزود: به همین خاطر باید در راستای پیشگیری از این امر و توسعه سلامتی در آن‌ها ورزش‌های بومی و محلی گسترش یافته و همگانی شود.

 

محمد حمزه‌پور با تاکید بر اینکه باید سنت‌ها و بازی‌های بومی و محلی هر شهرستان جهت حفظ و زنده نگه داشتن آن‌ها تدوین شده و در سطح استانی، کشوری و حتی بین‌المللی شناسانده و ثبت شود، خاطرنشان کرد: معتقدیم نظارت‌ها و بازدیدهای شهرستانی در این هیئت باید به صورت ویژه‌ای دنبال و به شهرستان‌های روستامحور بیشتر توجه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: