• یکشنبه ۲۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-11591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

فرماندار خرم‌دره تاکید کرد:

برخورد جدی با مطب‌هایی که فکری به حال پسماندهای خود نکنند


فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: تا پایان فروردین با مطب‌هایی که فکری به حال پسماندهای خود نکنند برخورد جدی خواهد شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی در جلسه مدیریت پسماند شهرستان خرم‌دره با اشاره به اینکه وضعیت دفن بهداشتی زباله‌های شهرستان طی سال‌های گذشته قابل قبول نبود، تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته طی چند ماه گذشته قدم‌های خوبی برای حل این مشکل در شهرستان برداشته شده و تا حدودی این وضعیت بهبود یافته است.

 

وی با تاکید بر اینکه باید همکاری و تعامل نزدیک با مدیران واحدهای تولیدی وجود داشته باشد، تصریح کرد: این همکاری‌ها باید تا جایی ادامه داشته باشد که امنیت و بهداشت و زندگی مردم به خطر نیفتد.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه همه ما در قبال محیط ‌زیست مسئول هستیم، یادآور شد: کوتاهی در قبال محیط زیست گریبان خانواده خود ما را نیز خواهد گرفت.

 

محمدی با اشاره به مشکل پسماند مطب‌ها، تصریح کرد: تا پایان فروردین با مطب‌هایی که فکری به حال پسماندهای خود نکنند برخورد جدی خواهد شد.

 

در ادامه این جلسه نیز رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرم‌دره با اشاره به اینکه الزمات جهانی و داخلی باعث شده است محیط زیست با جدیت وارد حوزه‌های نظارتی و حاکمیتی خود شود، عنوان کرد: این نظارت‌ها لازمه سلامت بشر است.

 

توکل سلیمانی با تاکید بر اینکه توجه ویژه به شاخص‌های محیط زیست از شاخص‌های توسعه هر کشور، استان و شهرستان به شمار می‌رود، بیان کرد: در سال جدید تمام تلاش‌ها بر این است با یک رویکرد متفاوت وارد فاز نظارتی شویم.

 

وی تصریح کرد: برای داشتن محیط زیست سالم در شهرستان ایجاد مدارس سبز، مساجد سبز و صنایع سبز با رویکرد صرفه‌جویی در مصرف انرژی به ویژه آب در اولویت قرار دارد.

 

در ادامه این جلسه نیز مسئول بهداشت محیط شهرستان خرم‌دره اظهار کرد: دفع بهداشتی زباله‌های عفونی مطب‌ها مشکل بهداشتی است که چند سال است در شهرستان با آن درگیر هستیم.

 

فهیمه حیدری با بیان اینکه پسماندهای عفونی که در مراکز بهداشتی و درمانی و خانه‌های بهداشت تولید می‌شود طبق برنامه جمع‌آوری و به بیمارستان انتقال داده می‌شود، بیان کرد: بیمارستان دارای سیستم امحا به روش غیرسوز است که این زباله‌ها استریل می‌شوند.

 

وی تصریح کرد: به علت ظرفیت محدود دستگاه بیمارستان تنها زباله‌های مراکز بهداشتی و درمانی و خانه‌های بهداشت را پذیرش می‌کند.

 

در ادامه این جلسه نیز شهردار خرم‌دره با بیان اینکه همزمان با خانه تکانی درون منازل شهرداری نیز خانه‌تکانی شهری را شروع کرده است که در این راستا پاکسازی مبادی ورودی و خروجی شهر، جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی و رنگ‌آمیزی جداول شهری در حال انجام است.

 

عبدالعلی قاسم‌پور با تاکید بر اینکه شهروندان در کنار خانه‌تکانی باید حفظ نظافت و تمیزی شهر را نیز مد نظر قرار دهند، عنوان کرد: در ماه آخر سال شاهد افزایش 20 تا 30 درصدی زباله‌ها هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: