• سه شنبه ۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-585-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

یک کارشناس مسائل مذهبی:

اعتکاف به معنای عزلت‌گزینی فرد مسلمان نیست


یک کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به اینکه مراسم اعتکاف یکی از حکمت‌های خداوند به شمار می‌آید، گفت: در این مراسم فرد معتکف از مسائل مادی جدا شده و بدون واسطه در محضر خداوند حضور می‌یابد.

 

 

حجت‌الاسلام علی آقامحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا،  منطقه زنجان، اظهار کرد: اعتکاف به معنای عزلت‌گزینی فرد مسلمان نیست، بلکه در این مراسم انسان در فضای اجتماعی با خدای خود راز و نیاز می‌کند.

 

 

وی تصریح کرد: انسان به‌طور معمول درگیر مسائل روزمره است، اما در یک دوره سه روزه همه این موارد کنار گذاشته شده و در یک محیط معنوی فرد معتکف قرار می‌گیرد و در این شرایط قطعاً ارتباط بیشتر و خالص‌تری با خداوند خواهد داشت.

 

 

این کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه اعتکاف عمل مستحب است، گفت: دین اسلام شرایط را به‌گونه‌ای برای فرد مسلمان در نظر گرفته است که در زمانی که احساس نیاز کرد، فضایی فراهم شود که در آن محیط در کنار خواهران و برادران دینی خود به عبادت پرداخته و به تصفیه روح و روان خود بپردازد.

 

 

وی ادامه داد: اعتکاف در ماه رجب که جزو ماه‌های بسیار پرفضیلت است ثواب بی‌شماری دارد و زیارت ام‌داود در این مراسم فضای معنوی خاصی را به وجود می‌آورد تا انسان حاجات خود را از پروردگارش بخواهد و این فضا برای همه مسلمین وجود دارد.

 

 

حجت‌الاسلام آقامحمدی به برگزاری مراسم اعتکاف در مساجد اشاره کرد و یادآور شد: مسجد از صدر اسلام به‌عنوان محل اصلی اجتماع مسلمانان انتخاب شده است و با توجه به وقف بودن این اماکن باید اذعان کرد متعلق به خدا بوده و هیچ‌کسی دخل و تصرفی نمی‌تواند در آن داشته باشد، به همین خاطر این اماکن برای مراسم اعتکاف انتخاب شده است.

 

 

وی تصریح کرد: در مسجد فرد معتکف وارد یک جمع کوچک‌تر از اجتماع می‌شود و در این فضا می‌تواند تجربیات معنوی بسیاری را کسب کند که این امر شرایط را برای بالندگی بیشتر جامعه فراهم می‌آورد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: