• یکشنبه ۱۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-1185-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

12 فروردین؛ تجلی استقلال و آزادی‌خواهی یک ملت


ملت ایران در آغاز دهه چهارم استقرار «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» با تجدید پیمان با آرمان‌های امام راحل و شهیدان، بار دیگر بر حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی پای می‌فشارد و روز «جمهوری اسلامی» را به عنوان یکی از ماندنی ترین روزهای تاریخی این سرزمین گرامی می‌دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مردم ایران در 12 فروردین 58، استقلال خود را به اثبات رسانده و به همه ثابت کردند که به کسی برای تعیین نوع حکومت کشور خود، باج نمی‌دهند و این روز تجلی مشارکت و حضور باشکوه مردم انقلابی ایران برای انتخاب نوع حکومتی بود که برای رسیدن به آن، شاهد ایثار بسیاری از جوانان خود بودند.

 

موفقیت‌های کشور در زمان حاضر از پیامدهای 12 فرودین 58 است. ایران تجربه حکومت‌های مختلفی را قبل از انقلاب داشت. همچنین نسخه‌های حکومت‌ها در دنیا نشان می‌دهد که اداره کشور مبتنی بر اصول همه‌جانبه و متعالی اسلام بهترین نوع حکومت است و استقبال کشورهای آزادی‌خواه از این مسئله گواهی بر این امر است.

 

نام جمهوری اسلامی که از سوی امام خمینی (ره) به نظام سیاسی حاکم بر کشور نهاده شد، قابل تأمل است. جمهوری، حکومتی است که مردم آن را به وجود آورده‌اند و اسلامی ریشه حاکمیت دینی نظام و جهت‌دهنده اصلی حکومت اسلامی است که متمایزکننده حکومت حاکم بر ایران، از سایر نظام‌های جمهوری متداول در جهان است.

 

12 فروردین، تجلی مجاهدت‌های مومنان در طول تاریخ ایران است. در کشورهایی که انقلاب صورت می‌گیرد مردم منتظر برگزاری حداقل یک انتخابات فرمایشی هستند، ولی در ایران اسلامی و توسط معمار کبیر انقلاب در اولین فرصت یک همه‌پرسی برگزار شد تا خواست مردم از نوع حکومت به رای گذاشته شود که با 98.2 درصد آرا، ملت ایران نوع حکومت خود را انتخاب و به جمهوری اسلامی آری گفتند.

 

نزدیک به چهار دهه ایستادگی بر آرمان‌ها و دستاوردهای سترگ و عظیم انقلاب اسلامی، مقاومت جانانه ملت بصیر ایران اسلامی در حفظ وحدت و اتحاد ملی و خنثی‌ کردن توطئه‌های شوم استکبار جهانی و نظام سلطه، امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که برگرفته از آموزه‌های سراسر نورانی اسلام ناب محمدی و مکتب حضرت امام خمینی (ره) است، به الگویی بی‌بدیل برای سایر ملت‌ها و دولت‌های مستقل و آزاده و آزادی‌خواه به‌ویژه کشورها و دول اسلامی بدل ساخته است.

 

امروز وظیفه ما حفظ وحدت و پیروی از ولایت‌فقیه برای استمرار این انقلاب شکوهمند است؛ چرا که این انقلاب به آسانی به دست نیامده که بعد از چند سال از سپری شدن آن بتوانیم حتی از برخی از شاخص‌های آن چشم‌پوشی کنیم. یوم‌الله 12 فروردین سرآغاز حیات واقعی اسلام در عصر دنیاپرستان است كه از معنویت و روحانیت گسسته و سعادت خود را در پیروی از امیال و آرزوهای حیوانی خود می‌دانند. امروز روز ظهور شخصیت واقعی مردم ایران، روز پیروزی مستضعفان بر مستكبران و روز تثبیت انقلاب اسلامی است.

 

یکی از مهم‌ترین وظایف مردم و مسئولان، تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه شعار سال مبنی بر «حمایت از کالای ایرانی» است، یکی دیگر از وظایفی که بر عهده مسئولان نظام است، تبیین روزهای حساس و سرنوشت‌ساز نظام، از جمله 12 فروردین‌ماه به نسل جوان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: