• سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-186-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

برگزاری همایش بررسی چالش‌های فضای مجازی در زنجان


دبیر همایش استانی بررسی چالش‌های فضای مجازی اظهار کرد: همایش استانی بررسی چالش‌های فضای مجازی در سه روز پایانی فروردین 97 برگزار خواهد شد.

 

رضا قاسم‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، گفت: هدف اصلی این همایش آگاه‌سازی دانش‌آموزان از آسیب‌های فضای مجازی و استفاده درست از این امکان نوین است.

 

دبیر همایش استانی بررسی چالش‌های فضای مجازی با رویکرد فرهنگی، هنری و آموزشی اظهار کرد: این همایش در سه روز پایانی فروردین 97 توسط هنرستان هنرهای زیبا پسران زنجان برگزار خواهد شد.

 

مسئول روابط‌عمومی آموزش و پرورش ناحیه 2 زنجان، همچنین با بیان آمار بالای جرایم اینترنتی و بزه‌های مجازی در بین نوجوانان و جوانان و آسیب دیدن نهاد خانواده‌ها از این مسئله، افزود: امروز فرهنگ‌سازی و پیشگیری بهترین راه مبارزه با این خطرات و چالش‌ها است.

 

قاسم‌پور با اشاره به گسترش، تنوع و تاثیر روزافزون تکنولوژی و فضاهای مجازی در زندگی خانواده‌های ایرانی، گفت: اهداف این همایش شناخت بهینه فرصت‌ها و تهدیدها فضای مجازی، رابطه حقوق شهروندی و فضای مجازی و استفاده درست و مفید دانش‌آموزان از این فضا است.

 

دبیر همایش استانی بررسی چالش‌های فضای مجازی در ادامه با تاکید بر رویکرد فرهنگی، هنری و آموزشی همایش، خاطرنشان کرد: محورهای این همایش در بعد الف فرهنگی و هنری شامل ارائه آثار هنری در بخش مسابقه از جمله عکاسی، عکاسی با موبایل، انیمیشن، فیلم کوتاه، تئاتر و در بعد ب آموزشی و مشاوره بررسی تهدیدها و پیشگیری از آسیب‌های احتمالی توسط کارشناسان پلیس فتا و دادگستری، و برگزاری ورک‌شاپ‌ها است.

 

گفتنی است، این همایش با همکاری استانداری، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره‌کل آموزش و پرورش زنجان و آموزش و پرورش ناحیه 2 برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: