• سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-12814-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان:

شهریه مدارس غیردولتی بر اساس الگو تعیین می‌شود


رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی استان زنجان گفت: شهریه مدارس غیردولتی بر اساس الگو تعیین می‌شود.

 

علی بیات در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: تعیین شهریه مدارس غیردولتی مطابق مواد 15 و 16 قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز غیردولتی و بر اساس الگوی تعیین شهریه که از طرف وزارت آموزش و پرورش تدوین شده، انجام می‌شود.

 

این مسئول ادامه داد:سامانه شهریه مدارس غیردولتی برای ثبت اطلاعات برنامه‌های این مدارس جهت تعیین شهریه سال تحصیلی آینده راه‌اندازی و فعال شده است و در صورتی که موسسان مدارس غیردولتی، تا زمان مقرر اطلاعات لازم را در سامانه شهریه ثبت نکنند، شهریه آن‌ها همان شهریه سال جاری لحاظ می‌شود و تاکنون تقریبا همه مدارس غیردولتی در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.

 

وی افزود: موسسان مدارس غیردولتی برای ثبت اطلاعات در سامانه شهریه تا 14 فروردین ماه فرصت دارند و پس از پایان مهلت و بسته شدن سامانه، امکان ورود اطلاعات میسر نخواهد بود و این اداره در تلاش است تا شهریه سال تحصیلی آتی مدارس غیردولتی را زودتر از سنوات گذشته اعلام کند تا خانواده‌ها و موسسان چالش کمتری نسبت به سال‌های قبل داشته باشند.

 

رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی با اشاره به نحوه تعیین شهریه، خاطرنشان کرد:  تعیین شهریه مدارس غیردولتی بر اساس شرایط، امکانات و وضعیت هر مدرسه و متناسب با شاخص‌های آن آموزشگاه انجام می‌شود که مقطع تحصیلی، سطح فعالیت‌های آموزشی و پرورشی، برنامه‌های مدارس طی سال تحصیلی، فعالیت‌های فوق برنامه، فضای فیزیکی، تجهیزات، ساعت آموزشی، تعداد کلاس، تعداد دانش‌آموز، ظرفیت نوسازی، میانگین حقوق و اجاره بها از جمله ملاک‌های الگوی تعیین شهریه است.

 

بیات یادآور شد: تعداد عوامل اجرایی، ماه‌های پرداخت حقوق به معلمان و کارکنان، بیمه کارکنان، تعداد نیروهای آزاد و سایر هزینه‌ها و شاخص‌های آموزش و پرورش در فرم مشخصی تعیین شده و این شاخص‌ها الگوی تعیین شهریه هر مدرسه را تشکیل می‌دهد باید توجه داشت که شهریه مدارس غیردولتی پس از درج در سامانه، در کارگروه تعیین شهریه مناطق بررسی و تصویب می‌شود و باید به تایید شورای کارگروه استان و وزارت آموزش و پرورش نیز برسد.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر در بحث پیش‌دبستانی 11 هزار و 740 نوآموز و در سایر مقاطع نیز نزدیک به 13 هزار دانش‌آموز وجود دارد که 7.3 درصد دانش‌آموزان لازم‌التعلیم استان را دربرمی‌گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: