• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-1091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان زنجان:

دولت، حمایت‌کننده و تسهیل‌گر تولید داخلی باشد


فرماندار شهرستان زنجان اظهار کرد: دولت باید حمایت‌کننده و تسهیل‌گر تولید داخلی باشد.

 

رضا عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به تحقق شعار سال «حمایت از کالای ایرانی» و زیرساخت‌های موجود در استان زنجان، گفت: خوشبختانه تولیدات داخلی خوبی در سطح کشور و استان داریم ولی باید در جهت فرهنگ‌سازی مصرف کالای داخلی کار شود؛ چرا که در برخی از زمینه‌ها ذائقه مردم به سمت مصرف کالای خارجی است.

 

وی ادامه داد: در سال جدید تولید‌کنندگان نیز باید به تنوع محصولات خود توجه داشته باشند و تولیداتی را داشته باشند که ضمن اینکه از کیفیت قابل رقابتی برخوردار است طرح و تنوع بالا و قیمت مناسبی نیز داشته باشد، چنان‌که شاهد هستیم در برخی از موارد کالاهای ایرانی از کیفیت بالایی برخودار هستند اما قیمت بالایی دارند و مردم توانایی هزینه در این میزان را ندارند.

 

عسگری افزود: در سنوات گذشته اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است و تولیدکننده نباید دغدغه‌ای غیر از تولید داشته باشد. همچنین در جهت جلوگیری از ورود کالای قاچاق نیز گمرک اقدامات خوبی را انجام داده است اما هنوز در این زمینه جای کار دیده می‌شود.

 

فرماندار شهرستان زنجان افزود: باید از تولیدکنندگان داخلی به هر طریق ممکن حمایت و شرایطی فراهم شود که در حوزه مالیاتی و یا عوارض و هزینه‌هایی که به صورت غیر رسمی به تولیدکننده وارد می‌شود، یاری‌گر تولیدکننده داخلی باشیم و تا آنجا که می‌توان هزینه تولید را کاهش بدهیم تا تولیدکننده بتواند در قالب سیستم مالی که سرمایه با قیمت کمتری در اختیار بخش تولید قرار گیرد و قیمت را کاهش دهد.

 

وی افزود: متاسفانه برخی از تولیدات داخلی ایرانی به جایی رسیده‌اند که از برند خارجی برای جذب مشتری استفاده می‌کنند؛ چرا که فرهنگ استفاده از کالای خارجی در میان مردم نهادینه شده است، در حالی که کالای ایرانی از کیفیت خوبی برخوردار است به اسم کشورهای دیگر در بازار به فروش می‌رسد.

 

این مسئول افزود: باید به این ایمان برسیم که از کالای ایرانی با کیفیت استفاده کنیم تا بتوانیم گام‌های بهتری در زمینه توسعه اقتصاد کشور برداریم و مجموعه دستگاه‌های داخلی باید در این زمینه یاری‌گر ما باشند این روند در کشورهای چین، ژاپن و کره‌جنوبی تا یک مدتی به صورت مقطعی صورت گرفته است و اثرات مثبت آن در اقتصاد کشور نمایان شده است. در گام نخست باید مردم وارد کار شوند و از کالای داخلی استفاده کنند تا بتوانند در بازارهای جهانی ورود پیدا کنند.

 

عسگری با بیان اینکه در استان نیز زیرساخت‌های خوبی در این زمینه وجود دارد افزود: باید به تولیدکنندگان داخلی اعتماد داشته باشیم و تولیدکنندگان نیز باید به سمت ارتقای کیفیت محصولات خود حرکت کنند و تولید‌کنندگان ما باید از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در جهت ایجاد تنوع و کیفیت بهره مندی لازم را ببرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: