• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1587-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان زنجان خبر داد:

بازدید 643 هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری استان زنجان


دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان زنجان، گفت: از 27 اسفندماه پارسال تا 14 فروردین‌ماه امسال شاهد بازدید 643 هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری استان زنجان بودیم.

 

یحیی رحمتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه 14 فروردین‌ماه امسال شاهد بازدید 22 هزار و 923 نفر گردشگر و مسافر نوروزی از جاذبه‌های گردشگری استان زنجان، از جمله جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و دست‌ساز بودیم، افزود: از 27 اسفندماه پارسال تا 14 فروردین‌ماه امسال 643 هزار گردشگر و مسافر نوروزی از این جاذبه‌ها بازدید به عمل آورده‌اند.

 

وی با بیان اینکه گنبد تاریخی سلطانیه به‌عنوان قلب تپنده گردشگری استان زنجان از 27 اسفندماه پارسال تا 14 فروردین‌ماه امسال میزبان 66 هزار و 497 گردشگر و مسافر نوروزی بوده است، تصریح کرد: این گنبد فیروزه‌ای روز گذشته (14 فروردین‌ماه) میزبان 422 گردشگر و مسافر نوروزی بود.

 

این مسئول با یادآوری اینکه سایر ابنیه‌های تاریخی استان زنجان نیز از گردشگران و مسافران نوروزی میزبانی شایسته‌ای به عمل آوردند، اظهار کرد: موزه مردم‌شناسی رختشویخانه زنجان دیروز پذیرای 203 بازدیدکننده بود تا مجموع کسانی که از این موزه تاریخی بازدید به عمل آوردند به 30 هزار نفر برسد.

 

رحمتی در ادامه از بازدید 125 نفر از غار زیبای کتله‌خور طی روز گذشته خبر داد و با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین غار خشکی جهان از 27 اسفندماه پارسال تا 14 فروردین‌ماه امسال پذیرای 14 هزار و 180 گردشگر و مسافر نوروزی بود، ادامه داد: موزه مردان‌نمکی را نیز باید جزو پربازدیدهای زنجان نامید که دیروز (14 فروردین‌ماه) پذیرای 250 مسافر نوروزی و گردشگر بود، این مجموعه نیز از ابتدای طرح نوروزی در استان از 22 هزار و 101 نفر استقبال کرد. همچنین از سایر جاذبه‌های گردشگری استان زنجان نیز تا دیروز 510 هزار و 222 نفر بازدید به عمل آورده‌اند.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان همچنین با اشاره به اینکه بحث نظارت‌ها توسط ستاد اجرایی خدمات سفر استان با قوت ادامه دارد، از انجام 25 مورد بازدید نظارتی در روز 14 فروردین‌ماه خبر داد و با یادآوری اینکه مجموع بازدیدها از آغاز سفرهای نوروزی تا روز گذشته 999 مورد بوده است، خاطرنشان کرد: در چهاردهمین روز از سال جدید شاهد اقامت 2956 نفر در استان زنجان بودیم، این در حالی است که مجموع اقامت‌ها در استان از آغاز سفرهای نوروزی تا دیروز بالغ بر 120 هزار و 279 نفر بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: