• پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-2084-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان:

روستائیان نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارند


سرپرست امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان تاکید کرد: روستائیان نقش مهم و به‌سزایی در توسعه اقتصادی کشور دارند.

 

علی پاک‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه در اجرای برنامه‌های اقتصادی باید از مشارکت روستائیان به نحو مطلوب استفاده شود، افزود: تجربه نشان داده است که رسیدن به توسعه اقتصادی در مناطق روستایی، بدون مشارکت روستائیان، امری غیرممکن است، به همین خاطر باید آموزش‌های لازم در این زمینه به روستاییان داده شود.

 

وی از اختصاص 285 میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت به طر‌ح‌های اشتغال روستایی خبر داد و تصریح کرد: بحث تولید، نقش ارزنده‌ای در توسعه اقتصادی دارد، از همین رو اختصاص تسهیلات ارزان‌قیمت به طرح‌های اشتغال روستایی می‌تواند این توسعه را در مناطق مذکور به همراه داشته باشد، این در حالی است که رونق اقتصادی در روستاها گامی بلند در راستای تحقق شعار سال نیز خواهد بود.

 

این مسئول، درصد سود تسهیلات ارزان‌قیمت طرح‌های اشتغال روستایی را 6 درصد عنوان با یادآوری اینکه این تسهیلات با دوره مشارکت حداکثر دوساله و دوره تنفس یک ساله با اقساط حداکثر شش ساله در اختیار تعاونی‌های روستایی قرار می‌گیرد، اظهار کرد: با اختصاص این تسهیلات می‌توان از ظرفیت روستاهای استان زنجان در بخش‌های مختلف از جمله صنایع تبدیلی کشاورزی و صنعت گردشگری و بوم‌گردی بهره‌مند شد.

 

سرپرست امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان در ادامه از فعال‌سازی 48 تعاونی در روستاهای استان طی سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: تعاونی‌ها جزو بخش‌هایی هستند که از ظرفیت بسیاری بالایی برای رونق اقتصادی برخوردارند، به همین خاطر فعال بودن این بخش در روستاها می‌تواند گامی بلند در تحقق رونق اقتصادی در روستاها باشد که امیدواریم اختصاص تسهیلات مذکور بتواند به تحقق این مهم بیانجامد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: