• جمعه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1787-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

گنبد سلطانیه در صدر بازدیدهای گردشگران نوروزی


مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنابع‌دستی و گردشگری استان زنجان از بازدید بیش از 67 هزار نفر از گنبد تاریخی سلطانیه طی آغاز سفرهای نوروزی تا 16 فروردین‌ماه امسال خبر داد.

 

یحیی رحمتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه در ایام نوروز امسال، جاذبه‌های تاریخی ـ فرهنگی، طبیعی و دست‌ساز استان زنجان میزبان گردشگران و مسافران نوروزی بوده است، افزود: گنبد تاریخی سلطانیه به‌عنوان قلب تپنده گردشگری استان زنجان از 27 اسفندماه پارسال تا 16 فروردین‌ماه امسال میزبان 67 هزار و 105 گردشگر و مسافر نوروزی بوده است.

 

وی با یادآوری این گنبد فیروزه‌ای سلطانیه روز گذشته (16 فروردین‌ماه) میزبان 267 گردشگر و مسافر نوروزی بود، تصریح کرد: سایر ابنیه‌های تاریخی استان زنجان نیز از گردشگران و مسافران نوروزی میزبانی شایسته‌ای به عمل آوردند، به طوری که موزه مردم‌شناسی رختشویخانه زنجان دیروز پذیرای 290 بازدیدکننده بود تا مجموع کسانی که از این موزه تاریخی بازدید به عمل آوردند به 30 هزار و 600 نفر برسد.

 

این مسئول در ادامه از بازدید 95 نفر از غار زیبای کتله‌خور خبر داد و با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین غار خشکی جهان از 27 اسفندماه پارسال تا 16 فروردین‌ماه امسال پذیرای 14 هزار و 390 گردشگر و مسافر نوروزی بود، ادامه داد: موزه مردان‌نمکی را نیز باید جزو پربازدیدهای زنجان نامید که دیروز (16 فروردین‌ماه) پذیرای 332 مسافر نوروزی و گردشگر بود، این مجموعه نیز از ابتدای طرح نوروزی در استان از 22 هزار و 735 نفر استقبال کرد. همچنین سایر جاذبه‌های گردشگری استان، دیروز پذیرای 11 هزار و 966 نفر بودند که این آمار تا به امروز به 535 هزار 767 نفر رسیده است.

 

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان زنجان با اشاره به اینکه در شانزدهمین روز از سال جدید شاهد بازدید 12 هزار و 950 گردشگر و مسافر نوروزی از همه جاذبه‌های گردشگری استان از جمله تاریخی، فرهنگی، طبیعی و دست‌ساز بودیم، افزود: از ابتدای آغاز سفرهای نوروزی (27 اسفند تا 16 فروردین) در مجموع 670 هزار و 597 نفر از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و دست‌ساز استان زنجان بازدید به عمل آوردند.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان همچنین با اشاره به اینکه بحث نظارت‌ها توسط ستاد اجرایی خدمات سفر استان با قوت ادامه دارد، از 26 مورد بازدید نظارتی در روز 16 فروردین‌ماه خبر داد و با یادآوری اینکه مجموع بازدیدها از آغاز سفرهای نوروزی تا روز گذشته 1064 مورد بوده است، خاطرنشان کرد: در شانزدهمین روز از سال جدید شاهد اقامت 1810 نفر در استان زنجان بودیم، این در حالی است که مجموع اقامت‌ها در استان از آغاز سفرهای نوروزی تا دیروز بالغ بر 124 هزار 921 نفر بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: