• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-2484-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

زنجانی‌ها سال گذشته را با تورم 6.9 درصدی به پایان رساندند


معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: طبق آمار ارائه شده، نرخ تورم سال گذشته در استان برابر با (6/9 درصد) بوده است.

 

ایرج امینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: بر اسـاس آخرین گزارش اعلام شـده توسـط مرکز آمار ایران، نرخ تورم اسـتان در اسـفندماه سال گذشته (درصـد تغییر دوازده ماه منتهی به اسفندماه 96 نسبت به دوره مشابه سال قبل) معادل 6.9 درصد بوده که نسبت به ماه گذشته 2 دهم درصد کاهش داشته است.

 

این مسئول ادامه داد: بررسی روند نرخ تورم استان طی یک سال اخیر (اسفند 1395 تا اسفند 1396) نشان می‌دهد این نرخ در استان بدون نواسات شدید، از اردیبهشت‌ماه سال گذشته به بعد با شیب ملایم در حال کاهش بوده است. بر همین اساس نرخ تورم استان در اسفندماه 1395 معادل 8 درصد بوده است که در اسفند سال گذشته به 6.9 درصد کاهش یافته است.

 

وی افزود: بر اساس نتایج اعلام شده، نرخ تورم استان در سال گذشته برابر 6.9 درصد محاسبه شده که در مقایسه با نرخ تورم سال 1395 استان (8 درصد) معادل 1.1 درصد کاهش داشته و این در حالی است که نرخ تورم کشور در سال گذشته معادل 8.2 درصد بوده که نسبت به سال قبل (6.9 درصد) معادل 1.3 درصد افزایش داشته است.

 

امینی با اشاره به نرخ تورم استان در دو گروه عمده "خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات" و "غیرخوراکی و خدمات"، خاطرنشان کرد: نرخ تورم استان در اسفندماه در گروه "خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات" با 8 دهم درصد کاهش نسبت به بهمن‌ماه سال گذشته معادل 10.3 درصد بوده است.

 

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، یادآور شد: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران در خصوص رتبه‌بندی استان‌ها به ترتیب از بالاترین نرخ تورم به پایین‌ترین آن، استان زنجان در بین استان‌های کشور در اسفندماه سال گذشته، دارای رتبه 29 نرخ تورم بوده و بر همین اساس در اسفندماه سال گذشته، استان چهارمحال و بختیاری با 11.2 درصد دارای بالاترین نرخ تورم و رتبه اول و استان بوشهر با 68  درصد دارای کم‌ترین نرخ تورم و رتبه 31 در بین استان‌های کشور است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: