• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-1491-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

طی هشت سال گذشته اتفاق افتاد؛

برداشت 75 میلیارد مترمکعب از آب‌های زیرزمینی کشور


فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: طی هشت سال گذشته ۷۵ میلیارد مترمکعب آب از منابع زیرزمینی برداشت شده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی در جمع خبرنگاران با اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری، تاکید کرد: حمایت از تولیدات و کالاهای داخلی موضوع مهمی برای اقتصاد کشور است که باید از طرف مردم و مسئولان به صورت جدی دنبال شود.

 

وی با تأکید بر اینکه در سال ۹۶ کارهای زیربنایی خوبی در شهرستان خرم‌دره صورت گرفته است، عنوان کرد: نباید به اقدامات انجام شده بسنده کرد و تلاش بیشتر برای ارائه خدمات بهتر به مردم باید در دستور کار مسئولان و کارکنان دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد و از اعتبارات سال ۹۶ که تا پایان مردادماه برای استفاده از آن فرصت وجود دارد، بهترین بهره را برد.

 

محمدی، حمایت از سرمایه‌گذار را یکی از بهترین راهکارها برای حل معضل بیکاری عنوان کرد و افزود: برای حمایت از سرمایه‌گذاران باید از روند بروکراسی‌های اداری کاسته شود و تسهیل در صدور مجوزها صورت گیرد.

 

این مسئول تاکید کرد: در صدور مجوز برای سرمایه‌گذاران همه مدیران شهرستان موظف هستند شخصا کارهای صدور مجوز را پیگیری کرده و در حمایت از سرمایه‌گذاران اهتمام جدی داشته باشند.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره، از اسکان بیش از ۹۰۰ نفر در شهرستان تا روز چهاردهم فروردین خبر داد و گفت: این امر در نوع خود بی‌نظیر بوده و نسبت به سال‌های گذشته ۲۰۰ درصد افزایش داشته است که دلیل اصلی آن نیز مهمان‌نوازی مردم و اقدامات صورت گرفته در ستاد خدمات سفر است.

 

محمدی با تاکید بر ضرورت حفاظت جدی‌تر از منابع آب و صرفه‌جویی در مصرف آن، اظهار کرد: متاسفانه با برداشت‌های بی‌رویه که صورت می‌گیرد حدود ۷۵ درصد آب‌های زیرزمینی کشور از بین رفته است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در آسیا ایران ۷۴ درصد از آب‌های زیرزمینی خود برداشت می‌کند، تصریح کرد: طی هشت سال گذشته ۷۵ میلیارد مترمکعب آب از منابع زیرزمینی برداشت شده است که این امر منجر به شور شدن آب در برخی از نقاط کشور می‌شود.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره ادامه داد: با حل شدن مشکل معارض میدان ورودی شهر عملیات احداث این میدان از فروردین ماه آغاز می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: